Parkování u letiště Václava Havla v Praze


V článku najdete několik tipů, jak nejlépe zaparkovat u letiště a neplatit zbytečně několik tisíc navíc. Stará známá věc je ta, že parkovat přímo na letišti se nevyplatí, protože ceny jsou opravdu vysoké. Jedinou výhodu bych viděl v tom, že parkovací dům je naproti terminálu, odkud budete odlétat, takže úspora časová je jasná.

Před naší první rodinnou dovolenou letadlem jsem také vybíral, kde auto nechat nedaleko letiště zaparkované a byla mi doporučena služba, kdy auto odstavíte na velkém parkovišti „ve vesnici“ u Prahy a odtud Vás na letiště za 10-15m dovezou a za nižší ceny než kdybyste parkovali přímo na Ruzyni.

Parkování u letiště v Praze

Firem, nabízejících tuto službu, je mnoho. Hledali jsme možnost zaparkování auta na trase Ústí nad Labem – Praha – Ruzyně a nakonec jsme zarezervovali volné místo v Buštěhradu kousek od Slaného u firmy Air-parking.cz.

air-parking
Air parking Buštěhrad

Sice je tamní parkoviště velké, v červnu bylo „poloprázdné“, ale v červenci tam už moc volných míst nebylo. Parkování to je ale opravdu nejlevnější.

Mapa

Jak to funguje

 1. Na webu Air-parking.cz si ve formuláři vyberete datum a čas příjezdu a také odjezdu.
 2. Na mail Vám přijde potvrzení o rezervaci, toto si vytisknete a prokážete se „na recepci“ – v domečku u vjezdu do areálu.
 3. Platbu lze uhradit hned nebo až po návratu z dovolené.
 4. Také si připravte číslo Vašeho letu, protože podle něj budou zaměstnanci této firmy vědět, kdy bude Vaše letadlo zpět v ČR a měli by být připraveni Vás vyzvednout.
 5. Vyndáte si zavazadla z kufru auta a pouze Vy jako řidič auto zaparkujete na místo, které Vám ukáží, zbytek posádky zůstane u vjezdu do areálu.
 6. Většinou toto řešíme tak, že já auto zaparkuji a manželka s dětmi vyřídí „papírování“ :) Než se vrátím z druhé strany toho velkého parkingu, většinou je vše hotovo.
 7. Poté, kdy máte již auto zaparkováno a vyřízeny papíry, naložíte zavazadla do přistaveného mikrobusu, který Vás odveze na letiště přímo před hlavní vchod.
 8. Potom, co přiletíte zpět do ČR a budete mít zavazadla u sebe, zavoláte na telefon, který bude uveden na dokumentu, který jste dostali.
 9. Za pár minut, než dojdete k místu, kde Vás před dovolenou „vysadili“, tam již dodávka / mikrobus bude čekat a odveze Vás k Vašemu autu.

Asi 2x se nám stalo, že ve stejný čas jak z parkoviště tak od letiště cestovalo více turistů, takže jsme museli čekat na další auto.

TIP: Rozhovor: Život letušky s Emirates

Důležité je příjezd na toto parkoviště naplánovat tak, abyste na letišti byli opravdu ty 2h před odletem.

Ceny parkování na letišti v Praze

Parkování na letišti

Cena parkování na stejné období v červenci mimo Prahu

Air parking rezervace

Někdo možná namítne, že to je moc složité a varianta vlak / autobus / metro je jednodušší, ale rozhodně asi nebude časově výhodnější, nehledě na to, že kufry prostě nebudete muset tahat sami z vlaku do autobusu atd..

Máte zkušenost s jinou firmu, která zajišťuje podobné služby? Budu rád, když se podělíte s ostatními čtenáři v komentářích pod článkem.

Čtěte také

6 komentářů u „Parkování u letiště Václava Havla v Praze“

 1. Zdravím, já mám spíše zkušenosti, že goparking je drahá firma ve srovnání s ostatními menšími firmami, které se jim personálem i službami vyrovnají. Využil jsem firmu: „zaparkujte u letiště“, byl jsem spokojen.

 2. Máte někdo tip na levné a kvalitní parkoviště u letiště v Praze?

 3. určitě mrkni se na Air parking, jezdím tam pokaždé když letím na dovolenou :-)

 4. Tam také parkujeme, mají super službu, že si můžete nechat umýt auto během dovolené, i interiér dělají :-)

Napsat komentář