Parkování u letiště Václava Havla v Praze


V článku najdete několik tipů, jak nejlépe zaparkovat u letiště a neplatit zbytečně několik tisíc navíc. Stará známá věc je ta, že parkovat přímo na letišti se nevyplatí, protože ceny jsou opravdu vysoké. Jedinou výhodu bych viděl v tom, že parkovací dům je naproti terminálu, odkud budete odlétat, takže úspora časová je jasná.

Před naší první rodinnou dovolenou letadlem jsem také vybíral, kde auto nechat nedaleko letiště zaparkované a byla mi doporučena služba, kdy auto odstavíte na velkém parkovišti „ve vesnici“ u Prahy a odtud Vás na letiště za 10-15m dovezou a za nižší ceny než kdybyste parkovali přímo na Ruzyni.

Parkování u letiště v Praze

Firem, nabízejících tuto službu, je mnoho. Hledali jsme možnost zaparkování auta na trase Ústí nad Labem – Praha – Ruzyně a nakonec jsme zarezervovali volné místo v Buštěhradu kousek od Slaného u firmy Air-parking.cz.

air-parking
Air parking Buštěhrad

Sice je tamní parkoviště velké, v červnu bylo „poloprázdné“, ale v červenci tam už moc volných míst nebylo. Parkování to je ale opravdu nejlevnější.

Mapa

Jak to funguje

  1. Na webu Air-parking.cz si ve formuláři vyberete datum a čas příjezdu a také odjezdu.
  2. Na mail Vám přijde potvrzení o rezervaci, toto si vytisknete a prokážete se „na recepci“ – v domečku u vjezdu do areálu.
  3. Platbu lze uhradit hned nebo až po návratu z dovolené.
  4. Také si připravte číslo Vašeho letu, protože podle něj budou zaměstnanci této firmy vědět, kdy bude Vaše letadlo zpět v ČR a měli by být připraveni Vás vyzvednout.
  5. Vyndáte si zavazadla z kufru auta a pouze Vy jako řidič auto zaparkujete na místo, které Vám ukáží, zbytek posádky zůstane u vjezdu do areálu.
  6. Většinou toto řešíme tak, že já auto zaparkuji a manželka s dětmi vyřídí „papírování“ :) Než se vrátím z druhé strany toho velkého parkingu, většinou je vše hotovo.
  7. Poté, kdy máte již auto zaparkováno a vyřízeny papíry, naložíte zavazadla do přistaveného mikrobusu, který Vás odveze na letiště přímo před hlavní vchod.
  8. Potom, co přiletíte zpět do ČR a budete mít zavazadla u sebe, zavoláte na telefon, který bude uveden na dokumentu, který jste dostali.
  9. Za pár minut, než dojdete k místu, kde Vás před dovolenou „vysadili“, tam již dodávka / mikrobus bude čekat a odveze Vás k Vašemu autu.

Asi 2x se nám stalo, že ve stejný čas jak z parkoviště tak od letiště cestovalo více turistů, takže jsme museli čekat na další auto.

TIP: Rozhovor: Život letušky s Emirates

Důležité je příjezd na toto parkoviště naplánovat tak, abyste na letišti byli opravdu ty 2h před odletem.

Ceny parkování na letišti v Praze

Parkování na letišti

Cena parkování na stejné období v červenci mimo Prahu

Air parking rezervace

Někdo možná namítne, že to je moc složité a varianta vlak / autobus / metro je jednodušší, ale rozhodně asi nebude časově výhodnější, nehledě na to, že kufry prostě nebudete muset tahat sami z vlaku do autobusu atd..

Čtěte také