Parkování u letiště Václava Havla v Praze


V článku najdete několik tipů, jak nejlépe zaparkovat u letiště a neplatit zbytečně několik tisíc navíc. Stará známá věc je ta, že parkovat přímo na letišti se nevyplatí, protože ceny jsou opravdu vysoké. Jedinou výhodu bych viděl v tom, že parkovací dům je naproti terminálu, odkud budete odlétat, takže úspora časová je jasná.

Před naší první rodinnou dovolenou letadlem jsem také vybíral, kde auto nechat nedaleko letiště zaparkované a byla mi doporučena služba, kdy auto odstavíte na velkém parkovišti „ve vesnici“ u Prahy a odtud Vás na letiště za 10-15m dovezou a za nižší ceny než kdybyste parkovali přímo na Ruzyni.

Parkování u letiště v Praze

Firem, nabízejících tuto službu, je mnoho. Hledali jsme možnost zaparkování auta na trase Ústí nad Labem – Praha – Ruzyně a nakonec jsme zarezervovali volné místo v Buštěhradu kousek od Slaného u firmy Air-parking.cz.

air-parking
Air parking Buštěhrad

Sice je tamní parkoviště velké, v červnu bylo „poloprázdné“, ale v červenci tam už moc volných míst nebylo. Parkování to je ale opravdu nejlevnější.

Mapa

Jak to funguje

 1. Na webu Air-parking.cz si ve formuláři vyberete datum a čas příjezdu a také odjezdu.
 2. Na mail Vám přijde potvrzení o rezervaci, toto si vytisknete a prokážete se „na recepci“ – v domečku u vjezdu do areálu.
 3. Platbu lze uhradit hned nebo až po návratu z dovolené.
 4. Také si připravte číslo Vašeho letu, protože podle něj budou zaměstnanci této firmy vědět, kdy bude Vaše letadlo zpět v ČR a měli by být připraveni Vás vyzvednout.
 5. Vyndáte si zavazadla z kufru auta a pouze Vy jako řidič auto zaparkujete na místo, které Vám ukáží, zbytek posádky zůstane u vjezdu do areálu.
 6. Většinou toto řešíme tak, že já auto zaparkuji a manželka s dětmi vyřídí „papírování“ :) Než se vrátím z druhé strany toho velkého parkingu, většinou je vše hotovo.
 7. Poté, kdy máte již auto zaparkováno a vyřízeny papíry, naložíte zavazadla do přistaveného mikrobusu, který Vás odveze na letiště přímo před hlavní vchod.
 8. Potom, co přiletíte zpět do ČR a budete mít zavazadla u sebe, zavoláte na telefon, který bude uveden na dokumentu, který jste dostali.
 9. Za pár minut, než dojdete k místu, kde Vás před dovolenou „vysadili“, tam již dodávka / mikrobus bude čekat a odveze Vás k Vašemu autu.

Asi 2x se nám stalo, že ve stejný čas jak z parkoviště tak od letiště cestovalo více turistů, takže jsme museli čekat na další auto.

Důležité je příjezd na toto parkoviště naplánovat tak, abyste na letišti byli opravdu ty 2h před odletem.

Ceny parkování na letišti v Praze

Parkování na letišti

Cena parkování na stejné období v červenci mimo Prahu

Air parking rezervace

Někdo možná namítne, že to je moc složité a varianta vlak / autobus / metro je jednodušší, ale rozhodně asi nebude časově výhodnější, nehledě na to, že kufry prostě nebudete muset tahat sami z vlaku do autobusu atd..

Máte zkušenost s jinou firmu, která zajišťuje podobné služby? Budu rád, když se podělíte s ostatními čtenáři v komentářích pod článkem.

Čtěte také

Sdílejte článek s přáteli

6 komentářů u „Parkování u letiště Václava Havla v Praze“

 1. Zdravím, já mám spíše zkušenosti, že goparking je drahá firma ve srovnání s ostatními menšími firmami, které se jim personálem i službami vyrovnají. Využil jsem firmu: „zaparkujte u letiště“, byl jsem spokojen.

 2. Máte někdo tip na levné a kvalitní parkoviště u letiště v Praze?

 3. určitě mrkni se na Air parking, jezdím tam pokaždé když letím na dovolenou :-)

 4. Tam také parkujeme, mají super službu, že si můžete nechat umýt auto během dovolené, i interiér dělají :-)

Napsat komentář