Pavlov – oblíbená vinařská obec u Břeclavi

Vinné sklípky s příjemnou atmosférou, vynikající jídlo, skvělé víno, výborný burčák, neuvěřitelně dobře naladění lidé kolem nás, nádherná příroda a několik tipů na procházky a výlety. Je možné tohle všechno mít na jednom místě? Ano. Vše najdeme v krásné vinařské obci Pavlov. Pojďme se spolu podívat, proč ji navštívit.


Pár informací o Pavlově

Je to obec v okrese Břeclav. Leží asi 8 km od Mikulova. Patří k nejstarším vinařským obcím. Najdeme zde několik památek. Například nádhernou náves s řadou selských gruntů, sochu sv. Floriána, kostel sv. Barbory. Tuto obec zdobí malebné domky, které jsou krásným doplňkem už tak kouzelného místa. Když se procházíme po Pavlově najdeme tam přibližně 19 vinařských domů se sklepy a barokními štíty. V každém vinařském sklípku je nabídka toho nejlepšího vína, nebo burčáku a skvělých domácích výrobků k zakousnutí. Příjemné chvilky si můžeme vychutnat u venkovního posezení, které je vždy stylově naaranžované.

Pavlov výlety

Nejkrásnější procházkou je menší výšlap na zříceninu Děvičky. Můžeme na ni vyrazit z jakéhokoliv parkoviště. Cesta není náročná ani moc dlouhá. Celou dobu se jde nádherným lesem, který nás příjemně chrání před sluncem. Výhled který nás na Děvičkách čeká je nepřekonatelný.

pavlov

Můžeme vidět nádherné nekonečně dlouhé vinice a v dálce přehradu, na které se prohánějí plachetnice. Tento menší výšlap určitě stojí za to. Další tip na zážitek je výlet na stylové výletní loďce. Na nástupiště na tuto loď vede taky krásná procházka. Vyhlídková jízda po přehradě nám ukáže Pavlov z druhé strany pohledu.

Když Pavlov navštívíme budeme mile překvapeni. Nasajeme zde příjemnou a klidovou atmosféru, najíme se a napijeme se výborných pochutin a na výhledy ze zříceniny nebo naopak z vyhlídkové loďky jen tak nezapomeneme. Stojí za to objevit kouzlo této obce.

Ubytování Pavlov

Související články:

Napsat komentář