Pekelné doly na Českolipsku

Pokud jste milovníci jeskyní, čertů a motorek, tak je tento výlet přímo pro Vás.  Je vhodný samozřejmě také pro rodiny s dětmi. Před výpravou zvažte oblékání, protože v jeskyních je stálá teplota 12°C, tudíž se lehčí bunda určitě v batohu neztratí.


Kudy autem / na motorce

Nejlépe Vás na místo zavede navigace, jelikož hned na první pohled není ze silnice patrné, kudy se do pekelných dolů vchází.

Jako první by bylo dobré zmínit to, že pokud se do Pekelných dolů vydáte autem, budete muset zaparkovat u hlavní silnice a k jeskyním dojít pěšky, což je přibližně 150 metrů.

TIP: Nedaleko odtud je i město Česká Lípa, kde najdete další zajímavosti.

Jediná malá nevýhoda u pěších turistů je ta, že budete platit vstupné do prostoru, které činí 150Kč. Avšak pokud jste motorkáři/ky, tak jste v pekelných dolech vítáni zdarma, a můžete si zajet až přímo do jeskyň, kde jsou parkovací místa pro vaše stroje. Ovšem pokud si budete projíždět Pekelný důl na motorce, buďte ohleduplní vůči ostatním návštěvníkům a pracovníkům Pekelných dolů a restaurace.

Pekelné doly recenze

Tyto motorkářské jeskyně jsou jsou největší pískovcové podzemí v Evropě a nachází se v údolí Svitavky mezi obcemi Velenice a Svitava. Tyto rozsáhlé podzemní prostory a chodby vznikly v 18. století těžbou písku pro továrnu a brusírnu zrcadel. Celková plocha těchto podzemních prostor je přibližně 3500 m2.

Prostory Pekelných dolů se využívaly pro natáčení pohádky „S čerty nejsou žerty“.

Při vstupu si můžete všimnout, že na skalách nad jeskyněmi jsou umístění draci, kteří zdobí a možná i chrání doupě motorkářů.  Na místě si můžete dát menší občerstvení, zakoupit suvenýr a posedět buď venku na lavičkách, případně vevnitř v prostorách, kde je pohodová atmosféra, gauče a výzdoba znázorňuje skutečné peklo.  Jako zajímavost můžete uvnitř vidět na jedné ze stěn vyobrazené dveře. Dveří je tam více a každé mají vlastní nápis a to vyznačuje, co je v těch dveřích (pekle) zavřeno a v Pekelných dolech není vítáno.

Otevírací doba

Otevírací hodiny jsou od úterý do neděle od 10 do 18h, v pondělí je zavřeno.

Fotogalerie

Web: www.pekelnedoly.cz

Kam dál na výlet v okolí:

Napsat komentář