Peklo Čertovina Hlinsko a pohádková recenze

Peklo – Čertovina u Hlinska se stalo v posledních letech novodobou atrakcí Vysočiny. Jde o velice netradiční objekt, stavbu zahloubenou opravdu do podzemí a to rovnou o několika patrech… Dokonce Zdeněk Troška zde v roce 2017 natáčel pohádku (jak jinak) Čertoviny.


Peklo Čertovina Hlinsko

Objekt najdete kousek za opravdovou obcí Čertovina, bokem od hlavní výpadovky z Hlinska směrem na Poličku a Svitavy. Hned u odbočky z této silnice se ještě před lesem nachází odstavné parkoviště s dostatečnou kapacitou. Procházka lesem je příjemná a netrvá ani 10 minut – navíc je obohacena o zajímavé dopravní značení jako „Pozor na čerty“, „Zákaz vstupu andělům“ atd.

Pozor na čerty   Zákaz vstupu andělům

O sobotách a nedělích a za příznivého počasí můžete po cestě navštívit i čarodějnici…

TIP: Pekelné doly na Českolipsku

Impozantní budovu a vstupní bránu s kozími chlívky a připravenou klecí pro hříšníky jistě nepřehlédnete.

Peklo Čertovina Hlinsko 2

Pohádkové peklo Čertovina – Hlinsko

Pokud se nehodláte jen pokochat unikátním interiérem infocentra, prodejny suvenýrů, restaurace a vstupního vestibulu do podzemí v jednom (smekám před zručností a vynalézavostí místního truhláře i kováře), ale chcete opravdu navštívit i to pravé pekelné podzemí, doporučuji (vlastně to bude spíš nutností) rezervovat si volný termín dostatečně dopředu telefonicky, nebo přes web. Okruhů máte na výběr několik a to i s možností protekční audience přímo u Lucifera !

Peklo Čertovina Hlinsko 3

V průběhu prohlídky vás bude doprovázet i místní fotograf a po prohlídce si můžete nechat přímo na místě vytisknout památeční pekelné fotografie.

TIP: Betlém Hlinsko – skanzen a památková rezervace

Ve vstupním vestibulu (ve tvaru převrácené lodi – více v legendě) najdete nejen pokladny, infocentrum atd., ale je zde i restaurace a pekelná vinárna i spousty zákoutí pro pekelně dobré fotografie na památku. Proto vám návštěvu doporučuji i kdybyste náhodou rezervaci prohlídky z nějakého důvodu nestihli – opravdu to zde stojí za návštěvu a ne jen jednu.

Peklo Čertovina Hlinsko 4

V letních měsících je v provozu i spousty venkovních atrakcí a hřišť. A pokud by někomu jeden den nestačil, je zde pestrá nabídka ubytování na místě i v okolí.

Jak má čertovo peklo otevřeno, kolik stojí vstupné a další důležité informace najdete na pekelných webových stránkách.

Web: www.peklocertovina.cz

„Majitel provozuje i další nevšední objekt nedaleko, a to pohádkovou vesničku Podlesíčko.“

P.S.: Můžete totiž narazit na různé akční vouchery (třeba na webu Slevomat), které spojují Pohádkové ubytování a Pekelné zážitky.

Levné ubytování v okolí

Přečtěte si ještě: