Peklo u České Lípy

Národní přírodní památka Peklo je dostupná z několika směrů, my zvolil výchozí bod nádraží Zahrádky u České Lípy.


Peklo Česká Lípa

Po příjezdu z Muzea čertů v Úštěku jsme zaparkovali u nádraží, které je „vchodu“od Pekla asi kilometr cesty. Po žluté se vydejte podél kolejí až k železničnímu přejezdu (vlaky jedou směr Česká Lípa nebo Litoměřice / Lovosice), kde hned za ním vede polní cesta kolem pasoucích se koziček :) a několika schodech k pěkné roubence sousedící se skálou, kde se dáte vlevo a po asfaltce po 300 m dojdete k ceduli.

Peklo u České Lípy

Údolí Peklo u Zahrádek u České Lípy

Odtud se dáte po červené podél potoka, občas po dřevěných chodníčcích, občas jen lesem, ale stále kolem skal.

Peklo u České Lípy 17

Každý si může vybrat, na kolik km se cítí, s našima „prckama“ jsme došli k tunelu ve skále, od cedule Peklo vzdáleného asi 2km. Pěkná naučná stezka.

Peklo u České Lípy 20

Můžete dojít až do Lípy a odtud dojet vlakem zpět k autu, případně navštívit několik zřícenin hradů v okolí a také hrad Kvítkov.

Mnoho turistů tuto oblast navštěvuje na jaře, kdy zde kvetou bledule a díky tomu dle informací tudy měsíčně projde až 6000 lidí.

Naopak máte-li rádi sněženky, pak je také v březnu uvidíte v Dobříni.

Poprvé jsem využil offline mapy od Seznamu, kdy jste navigováni jen podle GPS a není nutné připojení k internetu. Trasa kudy jít je zde jasná, ale vidíte, kde přesně jste a také zajímavá místa v okolí.

Pěkný výlet, v letních vedrech se zde ochladíte, kočárek berte pouze s většími kolečky, na kole se zde nesmí jezdit vůbec.

Peklo u České Lípy 18

Více informace o údolí Peklo najdete i na webu obce Sosnová.

Česká Lípa ubytování

Kam dál z Pekla

1 komentář u „Peklo u České Lípy“

  1. Určitě by bylo zde dobré zmínit,že stezka do odvolání je kvůli sesuvu uzavřena.

Napsat komentář