Penzion Brusinka Kocourov (Kašperské hory)


Kdo plánujete vyrazit na dovolenou či prodloužený víkend na Šumavu, ale zjistili jste, že všechna ubytování v oblíbených lokalitách jsou obsazena, nesmutněte. Pár kilometrů od Klatov najdete moc pěkný penzion, odkud dojedete za půl hodiny za šumavskými výlety.

Penzion Brusinka recenze

Penzion Brusinka Kocourov

Pension se nachází v malé vesničce Kocourov ležící na trase z Horažďovic a Strakonic do Klatov. Jen jednou z hlavní silnice odbočíte a jste na místě. Je zde parkoviště pro minimálně 8 aut, tolik tu snad ale ani není pokojů. Naproti ubytování se pasou 2 oslíci, poník a koza, takže pokud přijedete s dětmi, budou mít o zábavu postaráno. Venku je posezení přes pensionem, trampolína i malé pískoviště, takže na děti zde mysleli.

Minizoo u Penzionu Brusinka

Zarazilo mě, když jsem volal paní majitelce, zda máme dát vědět, až se budeme blížit, jako to často v podobných zařízeních požadují, aby byli přítomni a předali klíče, ale řekla mi, že je otevřeno, pokoj je připravený a klíče jsou ve dveřích. Zřejmě dobrá důvěra k hostům, to oceňuji.

Přijeli jsme k večeru kolem 18h, klíče ve dveřích v1.patře u našeho pokoje byly a ty vchodové také otevřené, takže pohoda.

Penzion Brusinka

Penzion Brusinka Kašperské hory

Je zde pokojů několik, náš se jmenoval Borůvkový. Je tu manželská postel, potom patrová postel a pod ní ještě jedna, takže pro 2 dospělé a 2 děti (studenty) ideál. Výhled z okna je na zdejší zvěř, na druhou stranu od silnice. Někdo v recenzích na bookingu psal, že je pension situovaný hned u silnice a je tam hluk, v našem případě opravdu nebylo nic slyšet.

Borůvkový pokoj

Vybavení pokoje je stylové, laděné do „borůvkové“ barvy, nechybí televize, internet a také moderní koupelna se sprchovým koutem. Co nám trochu chybělo, byla lednice na pokoji a také stůl, kde by se celá rodina mohla najíst. Sice zde máte v ceně i snídani, která byla dost vydatná a všeho bylo dostatek, ale ta společná místnost byla vždy obsazena jednou „rodinou“, která zde už byla několikrát a tak trochu nám přišlo, že se zde chovali jako doma, byli ráno hluční, stále si museli nahlas povídat i na schodech vedle našeho pokoje v 7 ráno a to většina lidí ještě spí. Večer když jsme přijeli z výletů, byli zase v „jídelně“ a to člověk je rád, když celý den chodí, že se v klidu nají a nemusí nikoho dalšího poslouchat. To tady nejde, resp. jde, ale jíte na jedné židli u malého stolku nebo na posteli, to moc kultura stolování není, to bych vylepšil.

Ale chápu, asi majitelé chtějí, aby si zde hosté také něco koupili, např. pití či kávu a nejedli jen na pokoji. Každý to holt máme jinak.

Na pokoji jsou 4 skleničky na víno. Asi se předpokládá, že si každý host jednu lahev koupí a pak si ji na pokoji vypije. Nám by stačily 4 klasické skleničky, toto by taky nebylo na škodu vyměnit, ty šampusky jsou opravdu křehké a když jste tu několik dní, klasická sklenice by se hodila víc, aby člověk nemusel pít vodu či minerálku jen z lahve.

Co oceňuji po zkušenosti z letošní dovolené v Jeseníkách je to, že je ubytování ve staré zrekonstruované stodole a pokoje mají silné zdi, kdy neslyšíte každé slovo a bude se vám tu spát dobře. Jen z vedlejšího pokoje bylo vždy slyšet spláchnutí wc, to ale byl jediný větší zvuk, jinak ticho.

Postel je pohodlná, spalo se na ní dobře, ale při mých 186cm bych ocenil, aby ta pelest na jejím konci byla níže nebo v úrovni matrace, takto se mi tam nohy nevešly a musíte hledat polohu, jak se tam skrčit J

Ohledně úklidu bych měl několik připomínek, kolem postele se asi moc neuklízí, v koupelně na nás vykouknul pavouk a nevypadalo to, že by tam byl minutu, takže s úklidem bych ještě přidal.

Celkově se nám zde líbilo, jak jsem psal, snídaně nám chutnaly, nechybělo nic a určitě bych každému doporučil sem vyrazit, je tu klid a pohoda a tak to má být.

Ubytování bych ohodnotil pěkným 8 z 10.

PENSION BRUSINKA REZERVUJTE ZDE

Sjezdovka Kocourov

Napsat komentář