Penzion Pastuška v obci Brod nad Dyjí musíte navštívit


V malé vesničce jménem Brod na Dyjí v Jihomoravském kraji stojí krásný penzionek Pastuška. I když se nacházíme na vesnici, o zábavu zde budete mít postaráno. Celá oblast Pálavy je známá svým vinařstvím, tudíž milovníci a znalci vína si přijdou na svém.

Sami vlastníci penzionu Pastuška pěstují vlastní víno, které zde můžete zakoupit. Vinařství se jmenuje Víno Lípa Mikulov a bylo založeno v roce 2000 bratry, kteří se dodnes starají o chod vinice i penzionu.

Ubytování v Penzionu Pastuška rezervujte na Booking.com

Nedaleko od ubytování stojí vodní nádrž Nová mlýny, takže v letních vedrech najdete zde i příjemné osvěžení. A pokud dáváte přednost bazénům, nezoufejte, je zde i Aquapark Moravia. A další zajímavostí, kterou rozhodně nesmíte vynechat při návštěvě chráněné krajinné oblasti Pálavy je Lednicko-Valtický areál zapsaný ve světovém dědictví UNESCO. A také samotné město Valtice stojí za to.

Penzion Pastuška a recenze ubytování

Penzion Pastuška Brod nad Dyjí

V Pastušce se skrývá osm tradičně zařízených pokojů a jeden apartmán s vlastní terasou a nádherným výhledem do malebné krajiny. Celý penzion je zařízen v tradičním moravském stylu. Mají zde původní nábytek a rákosovou střechu. Když stavení spatříte, připadáte si, jako by se čas zastavil a vy jste najednou princeznou ze mlýna.

Nábytek vypadá jako z chaloupky vaší babičky a stejně se budete cítit.

Ojedinělá rodinná a přátelská atmosféra vás bude obklopovat na každém kroku. Také zde najdete zahradní restauraci a kavárnu a vinotéku ve sklepě, kde si můžete vychutnat zdejší víno. I přes historický nábytek se v pokojích nachází televize a celé stavení je pokryto wifi připojením. Každý pokoj má parkovací místo pro jedno auto přímo před domem.

Celková kapacita penzionu je 29 osob, jelikož je možnost si ke každému pokoji objednat přistýlku.

Jedna z nejkrásnějších částí stavení je velký dvůr a venkovní posezení s dřevěnou síťovou houpačkou, ohništěm, dětským koutkem pro děti, grilem nebo brouzdalištěm.

Vynikající volbou je penzion pro lidi, co vyráží na aktivní dovolenou, ať už cyklo nebo turistickou. Pastuška totiž stojí na cyklostezce Brno-Vídeň, která je dlouhá 43 kilometrů, takže můžete vyrazit k našim sousedům na pořádnou vídeňskou kávu a zpět do jihomoravské Pastušky. Na kole se zde dostanete všude, je to ideální forma dopravy v této oblasti. Můžete jeden den podniknout výlet do již zmíněného Aquaparku, k pálavským jezerům, zajet do Mikulova nebo vystoupat až na vrch Pálava. Také můžete podniknout cestu po vinařských sklepech, kterých se zde nachází přes 180.

rezervujte ubytování

penzion pastuška brod nad dyjí pálava jižní morava 2

Tipy na výlety v okolí

Co si nenechte ujít v Mikulově