Penzion pod Ždánovem – Nezdice na Šumavě

Vybrat dobré ubytování, aby splňovalo všechny požadavky, je vždy tak trochu oříšek, ale v penzionu pod Ždánovem v obci Nezdice na Šumavě se vám určitě bude líbit stejně tak jako nám.

Kde penzion leží

Najdete jej na západě  jihočeského kraje kousek od hradu Kašperk a mezi městy Kašperské hory a Sušice.

Penzion pod Ždánovem - Nezdice na Šumavě

Penzion pod Ždánovem - Nezdice na Šumavě 2

Recenze

Je zde 10 pokojů, my jsme bydleli až nahoře, takže veškeré dupání a křik dětí, bylo pouze z vedlejších pokojů a těch pod námi, nikdo nám nad hlavou nedupal, takže to bylo celkem ok. Vedle bydlela rodina se psem, kterého vždy nechali v pokoji a odešli, takže tam štěkal, vždy když někdo prošel kolem.

Penzion je dog friendly, naštěstí nijak neobtěžují, takže se to „dá přežít“.

Naše ubytování bylo rozděleno na dva pokoje, v menším byly 2 postele a skříň, ideál pro děti, vedle byla koupelna s wc a vedle ní pokoj druhý s manželskou postelí a také zde byl gauč. Díky tomu, že tento pokoj byl větší, se tam ještě vešel menší stůl a šatní skříň.

Penzion pod Ždánovem pokoj 1

Jako vždy jsem fotil pokoje až při našem odjezdu, první den zde bylo ustláno profesionálně.

Penzion pod Ždánovem pokoj 2

V koupelně byly ručníky, takže si je nemusíte brát z domova, ušetříte místo v kufru.

Penzion pod Ždánovem koupelna

V pokoji není:

  • lednička
  • televize
  • rychlovarná konvice
  • nádobí

To vše najdete v restauraci v přízemí, kde je lednice společná, konvici můžete použít i třeba hrníčky pro uvaření kávy. Nevyužili jsme ale nic z toho.

Snídaně v penzionu

Na začátku pobytu se vás pan provozní zeptá, zda budete chtít snídat. Chtěli jsme to zkusit jednou a pak by se uvidělo, jestli se zde ráno najíme i další den. Servis byl na 1, každý den jiné jídlo, rohlík, chleba, salám, šunka, sýr, marmeláda, med, palačinky, opečený chleba ve vajíčku, jogurt, koláče, nikdy se stejné jídlo neopakovalo. Dětem stačil jen rohlík s marmeládou a čaj, takže jsme se domluvili, že nemá cenu za ně platit 100kč, když sní jídlo stěží za 10kč :) Bylo nám vyhověno a za 4 snídaně jsme platili 800kč, ale opravdu byly vydatné.

Opět jsem si př itéto příležitosti vzpoměl na pořekadlo líná huba holé neštěstí. To já ale nejsem, takže asi tak, s rozumnými lidmi se domluvíte vždy.

Zde jsme snídali.

Penzion pod Ždánovem restaurace

Doma se snažíme snídat zdravě, celozrnné vločky s jogurtem nebo mlékem, zde toto chybělo, ale pár dní jíst „nezdravě“ nikoho nezabije, kor když to bylo tak dobré :)

Parkování

Mám rád, když je vždy zajištěno parkovací místo a nemusím se „bát“, že se mi s autem něco stane. Zde je uzavřené parkoviště pro hosty, ALE, nevím, kdo dělal ten nájezd, jak je vidět na fotce, chce to vždy jet opatrně jak nahoru tak i dolů, abyste si neodřeli nárazník. Bylo to vždy o fous, ale auto (dnes již skoro veterán) přežilo :)

Parkování Penzion pod Ždánovem

Zábava v penzionu a okolí

Ve společné místnosti, kde se podávají snídaně, je televize, fotbálek a také šipky, takže kdyby nevyšlo počasí, zábava v suchu tady je.

Penzion pod Ždánovem restaurace 2

Venku u penzionu na kopečku je dětské hřiště, tam jsme i přes naše větší děti (11 – 15) trávili chvilku po příjezdu z výletů. Najdete tam lanovku, klouzačku, prolézačky, houpačky, posezení pod střechou i něco jako kolotoč.

Dětské hřiště - Nezdice na Šumavě

Hodnocení

Je jasné, když se vybírá ubytování na poslední chvíli a navíc v létě, musí člověk z určitých parametrů slevit. Po zkušenosti z dovolené v Beskydech v pensionu …. jsme měli jako hlavní podmínku vlastní koupelnu a wifi. Koupelna byla fajn, wi-fi jela dost pomalu, ale asi to bylo tím, že jsme byli ve 2.patře. V přízemí v restauraci internet fungoval v pohodě. Co ale tuto dovolenou udělalo skvělou, byl pan provozní. S takovým skvělým lidským přístupem jsme se hodně dlouho nikde v podobném ubytování nesetkali. Nemělo to chybu a určitě bychom se sem s radostí znovu vrátili, protože ani všechny výlety jsme nestihli, to na Šumavě snad ani nejde.

Rezervujte ubytování v tomto penzionu