Penzion Thallerův dům je ubytování v Českém Krumlově

Do Českého Krumlova jezdím pravidelně alespoň jednou do roka. Je to moje srdeční záležitost. A určitě nejsem sama. Vždycky když můžu, snažím se bydlet na jednom konkrétním místě. V Thallerově domě.


 

Jednou jsem si ubytování v něm koupila přes slevový portál a byla jsem bez přehánění tak nadšená, že pokud je v něm volný apartmán, chci bydlet určitě tam.

Thallerův dům

K Thallerovu domu se dostanete cestou přes náměstí Svornosti, když na jeho konci odbočíte doprava a přímo před Vámi uvidíte věž Krumlovského zámku.

Zámek Český Krumlov

Půjdete směrem k ní a po pár krocích máte po pravé ruce tento penzion.

Ale pozor, klíče od pokojů dostanete v restauraci Maštal, která je přímo na náměstí.

Tady se také podávají snídaně, které jsou v ceně ubytování, a to formou bufetu. Navíc zde dostanete slevovou kartu s 20% slevou na další jídla.

Romantické ubytování nabídne každý apartmán

V domě je k dispozici 7 apartmánů, dohromady mají 28 lůžek. Každý má svojí kuchyňku a koupelnu, kde je buď vana, nebo sprchový kout. Nechybí malá televize. Zařízení apartmánů je krásné, není moderní, ale starobylé. To přesně zapadá do atmosféry města.

Penzion Thallerův dům je ubytování v Českém Krumlově 4

V Thallerově domě jsem bydlela ve třech pokojích. Jedním byl pokoj číslo 3. Výhled z pokoje je na protější dům. Pokoj je umístěn nízko, takže bohužel neuvidíte na zámek. Jsou zde tři místnosti. V první je kuchyň a zároveň obývací prostor s televizí a posezením.

Penzion Thallerův dům je ubytování v Českém Krumlově 5

Další místností je malá a útulná ložnice a poslední je menší koupelna se sprchovým koutem.

Nejen centrum Českého Krumlova, ale i penziony v okolí nabízí jak levné ubytování, tak i luxusní, takže si každý najde to své.

V pokoji číslo šest je opravdu prostorný pokoj s okny na stranu směrem k zámku a zároveň také do ulice, která k němu vede. Thallerův dům je rohový, to znamená, že některé pokoje mají opravdu krásné a doslova panoramatické výhledy. V šestce je také moc pěkná koupelna s velkou vanou.

Penzion Thallerův dům je ubytování v Českém Krumlově 6

Jestli si chcete pobyt maximálně užít, tak doporučuji apartmán číslo 7. Já osobně jsem tam vzala i kamarádku z Japonska, a ta z něj byla unešená (stejně tak jako já). Je to apartmán s nádhernou a prostornou terasou s bezkonkurenčním výhledem na to nejlepší z Krumlova. Myslím, že ale nebudete zklamáni ani dalšími pokoji. Jen doplním, že jediným kuřáckým pokojem je dvoulůžkový pokoj číslo jedna.

Penzion Thallerův dům je ubytování v Českém Krumlově 8

Thallerův dům se s jeho bohatou historií hodí jako skvělé místo pro bydlení v Krumlově. Je to nově zrekonstruovaný penzion, který je navíc přímo v centru. Co víc si přát.

rezervujte ubytování

Co doporučuji navštívit v okolí