Penzion U kapličky Olomouc

Penzion U kapličky v Olomouci nám poskytnul ubytování na 3 noci během dovolené na Moravě. Přečtěte si moji recenzi, proč v tomto městě zde budete chtít bydlet také.


Navštívit Olomouc jsem měl v plánu od začátku letních prázdnin. Protože ale počasí v Čr je nevyzpytatelné, čekali jsme na několik pěkných slunečných dní a jakmile předpověď počasí hlásila od pondělí do pátku slunce, bylo načase vybrat, kde budeme těch pár dní bydlet.

Plánovali jsme pobyt od pondělí do čtvrtka.

Ubytování jsem rezervoval na Booking v pátek, tři dny před odjezdem. Protože bylo před víkendem a některé pensiony požadují zálohu dopředu, vybíral jsem takový, kde se platí až na místě a není třeba nic platit předem.

Další důležitá věc, než vyberete hotel, apartmán, či penzion, je dobře číst informace o vybraném ubytování. Můžete sehnat levné, ale můžete mít proto na společné wc a koupelnu s dalšími hosty. To mě přijde u rodinné dovolené dost omezující, takže si radši připlatím, ale sociální zařízení bude na pokoji.

Pension u Kapličky Olomouc

pension u kapličky olomouc

Pension najdete v části Olomouce – Řepčín. Přestože to je do centra jen 2 kilometry, je to už skoro vesnice a večer zde je opravdu klid a to i navzdory tomu, že budete ubytování nad restaurací. Zde se také přihlásíte, až přijedete.

Kufry a tašky nebudete tahat z auta daleko, neboť parkování je možné zdarma hned u hotelu v přilehlé ulici.

Pension má dvě patra a 16 pokojů. My měli objednaný jeden 4 lůžkový, ale nakonec jsme dostali pokoje 2, ale s jedním vchodem, kde jsme měli koupelnu uprostřed. Takže děti měli svůj pokoj a my rodiče také.

Kdo máte doma puberťáka, často jediná možnost, jak mu „usnadnit“ dovolenou, je dostupnost wifi zdarma. Zde je nejen dole v restauraci, ale i po celém objektu, takže pokud sem pojedete také s dětmi nebo sami chcete být online na internetu, není to zde problém a wi-fi fungovala po celou dobu pobytu bez problémů.

Vybavení pokojů

Vyspíte se dobře, postele jsou velké a matrace pohodlné.Na každém pokoji je lcd televize, stůl, 3 židle, skříň i skleničky. Bohužel zde ale není rychlovarná konvice, ta nám celkem chyběla, že jsme si nemohli uvařit ani čaj.

Koupelna

Sprchový kout, wc, umyvadlo, sprchový gel „sprcháč“, ručníky, to vše zde najdete.

Restaurace a stravování

Je možné se zde najíst dole v přízemí v restauraci, objednat lze snídaně, obědy i večeři. Jedli jsme tu jednou a to snídani. Klasika pečivo, sýr, salám, džem, zelenina. Ale na požádání udělají i třeba míchaná vajíčka nebo párky. Také čaj nebo kávu si můžete dát. Cena je 100kč / dospělá osoba, za děti jsme neplatili.

Pokud vybíráte, kde se v Olomouci ubytovat, rozhodně tento pension mohu doporučit.

rezervujte ubytování

pension u kapličky olomouc 2

pension u kapličky olomouc - koupelna pension u kapličky olomouc - koupelna

pension u kapličky olomouc - pokoj 2

pension u kapličky olomouc - pokoj 2

pension u kapličky olomouc - pokoj 1

pension u kapličky olomouc - pokoj 1

Pokoje jsem fotil těsně před odjezdem, jinak zde bylo po našem příjezdu krásně naklizeno :o)

Přečtěte si další recenze, které o tomto pensionu napsali hosté a prodívejte se, jak ubytování rezervovat.

Související:

Cyklostezky Olomouc – kam na kole

Přečtěte si ještě

Napsat komentář