Pěší výlet z Oleška do Roudnice nad Labem


Po roce vycházíme ze zastávky v Olešku, ale místo po silnici jdeme po nově vybudovaném chodníku za peníze z EU, vedle teepee je i pisoár. U písčité cesty v lese vidíme ovce i ovečky, pokračujeme po okraji přírodní rezervace „Písčiny u Oleška“.

Roudnice nad Labem

Počasí nám přeje, v dáli vidíme na jednu stranu Říp.

Hora Říp v dáli

Na druhou stranu kopce Českého středohoří až k Rané i věže hradu Hazmburk.

Hazmburk hrad

Tak jsme došli až na okraj Libotenic, zde jdeme kolem známé drůbežárny, její čerstvá vejce nakupujeme na tržnici. Obdivujeme další bečící ovce a cedule, nejslušnější říká – „Pozor, zjebaná silnice v majetku obce“.

Cedule pozor zjebaná silnice v majetku obce

Po  cyklostezce dojdeme do Hrobců, litujeme majitele pole s kameny, na plotě ještě visí plakát z poslední volby prezidenta, my pokračujeme kolem kapličky po břehu Labe směr Židovice a Roudnice nad Labem.

Řeka Labe

Kiosek na začátku cyklostezky je v lednu zavřený, Židovice si své vítací cedule hlídají fotopastí, lavičky nebo možnost posezení není, svačíme na „stojáka“, z druhé strany železniční tratě je loď na suchu.

Roudnice nad Labem

A již jsme v Roudnici n.L., vodník hlídá jezírko.

Vodník - Roudnice nad Labem

Rudný pramen v Havlíčkově ulici se podle pověsti vztahuje ke jménu a založení města – původně se mu říkalo Rúdník či Rúdnica, později Roudnice n.L.

Rudný pramen Roudnice nad Labem

Pověst rudný pramen Roudnice n.L.

Krátce hledáme občerstvovnu a nakonec jedeme vlakem domů, na nádraží se necháme zlákat sloganem „Venku zimní šok, uvnitř horký grog, tak šup, šup…“, nechali jsme se zlákat.

cedule venku zimní šok uvnitř horký grog

Doporučujeme: