Petříkov nabízí zábavu v každém ročním období


Petříkov zná většina z nás, nadšenců hor. Patří mezi čtveřici nejznámějších středisek v Jeseníkách (Branná, Ostružná, Ramzová). Proč vyrazit do Petříkova v každém ročním období? Na to je jednoduchá odpověď. Najdete tam zábavu a vyžití v každé roční době.

Petříkov Jeseníky

Katastrálně spadá Petříkov pod Ostružnou, je to totiž část této obce. Chaty a domy se rozkládají v údolí říčky Branné, tudíž můžeme krásně ze všech sjezdovek obdivovat toto malebné údolí.

Menší zajímavosti

Od sčítání v roce 2001 žije v Petříkově 21 obyvatel. Nejvíce obyvatel zde žilo v letech 1869- 1880, kdy číslo mělo tři cifry. Obec byla založena již v 17. století. Původně se v obci nacházela i škola a hlavní činností byla těžba pyritu a tuhy.

Petříkov se rozvíjí nejvíce díky zimnímu cestovnímu ruchu. Protože se zde nachází 6 sjezdovek, podle obtížnosti 3 červené a 3 modré. Jsou rozděleny do 3 ski areálů: Skiareál Petříkov, Ski areál Relax a Ski areál Kaste Petříkov, který funguje i v létě. V létě je zde v areálu bobová dráha nebo si můžete zastřílet z luku.

Petříkov výlety

Pokud nejste příznivci zimních sportů, neváhejte vyrazit i v jiných ročních obdobích a užít si krásnou přírodu a zajít si na pořádnou procházku.

Tip 1 (cca 1,5 km)

Po modré na Ostružník. Popřípadě, pokud si to chcete protáhnout, tak můžete dojít až do 11 km vzdáleného Starého města pod Sněžníkem.

Tip 2 (cca 2 km)

Po červené na Ramzovou.

Tip 3 (cca 3,5 km)

Po modré na Smrk. Dále taky můžu doporučit turistiku do jeskyní na Pomezí, ke kterým to je asi 15 km.

Tip 4 (cca 5 km)

Po červené na Císařskou chatu a potom dále na Paprsek.

Pokud jste si nenašli cíl ani v těchto tipech. Můžete vyrazit na Ramzovou nebo do Ostružné. Neváhejte vyzkoušet bazén v Branné. A pokud máte auto, můžete si zajet do Lipové, Jeseníku nebo Jindřichova.

Za sebe můžu říct, že se sem budu vracet pořád. Je to jedno z mých oblíbených míst a mrzí mě, že míra jeho návštěvnosti upadá. Ale pokud hledáte klid a kousek krásné klidné přírody, je to to správné místo.

Ubytování Petříkov

Fotogalerie

Kam dál v okolí:

Napsat komentář