Petřínská rozhledna


Petřínská rozhledna je zmenšenina a obdoba pařížské Eiffelovky a najdete ji v Čechách, v Praze.

Parkování

Zaparkovat můžete u strahovských vysokoškolských kolejí a projít se krásným parkem plným růží a dalších květin, případně pokud se chcete nechat vyvézt lanovkou k rozhledně, pak zaparkujte v ulici Újezd, případně v nedalekém obchodním centru a pak v ulici U Lanové dráhy již nastoupíte a jedete :)

Petřínská lanovka

Lanovka na Petřín je podobná jako ta v Karlových Varech na Rozhlednu Dianu a ve stejném městě je i lanová dráha Imperial.

Jak se dostat tam dostat

Na rozhlednu můžete vyjet buď výtahem nebo jít pěšky, vyjít těch „pár“ schodů se také dá, osobně jsem to absolvoval, a jelikož počasí nebylo v den návštěvy nic moc, celkem jsem se výstupem zahřál :)

Výhled na téměř celou Prahu je parádní, je vidět Karlův most, televizní vysílač Žižkov, Pražský hrad, část řeky Vltavy ale i pěkně udržované zahrady pod rozhlednou.

Fotogalerie

Výška této rozhledny (někdy označovaná i jako Petřínská věž)  je 65,5m a najdete ji na kopci Petřín v Praze na Malé straně.

Web www.petrinska-rozhledna.cz doporučuji, pokud vás zajímá otevírací doba, cena – vstupné – ceník, výška – jak je vysoká, schody, historie, nebo hledáte pěkné obrázky a foto.

Také i Wikipedie vám na téma rozhledna Petřín sdělí mnohé informace. A pokud zde budete s dětmi, nenechte si ujít petřínské zrcadlové bludiště. Zasytí a napojí vás Restaurace Petřínské terasy s nádherným výhledem na Prahu.

Ubytování Praha

Další moje tipy, kam ještě v Praze

Napsat komentář