Philadelphia, oceán a návrat domů

Dlouhý přejezd do Philadelphie ve státě Pensylvánia, v letech 1790–1800 byla hlavním městem USA, hrála velikou úlohu v historii USA, mimo jiné zde byla sepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.


Philadelphia je krásné město

Fotíme originál zvonu svobody – kopie je u Bílého domu ve Washingtonu a dům ženy, která ušila první vlajku USA, na domě žádná vlajka nevisí, přesouváme se k jezeru Lake Anna, jezdíme na vodním skútru a motorovém člunu, s vášnivým golfistou Tonym jedeme autem Lincoln Towncar do Lee Park Golf Course.

philadelphia zvon usa

Další den pokračujeme do zálivu Nags Head v North Carolina, koupeme se v Atlantickém oceánu, vstup je volný, v létě 3 $/osobu, převlékáme se v „restroomu“, pítka jsou ve třech různých výškách, je tam i lavička 2x, plavat se smí jen mezi bójkami – hloubka 1,6 m. Plaveme s Martinou a Milošem, je to kafe, vzduch má 23 – 29 Celsiů při odchodu, mažeme se krémy s faktory 30 a 15, po čtyřech hodinách slunění, koupání a mazání jsme stejně všichni spálení, nejméně Martina. Po pláži chodí chlap s hledačkou kovů, hledá zapomenuté a ztracené zlaté řetízky a peníze – mince, prochází systematicky od břehu dál, potápěč v prostoru pro plavce hledá totéž. Většina Američanů na břehu se jen opaluje, fotíme se na parkovišti u auta, jeden odjíždějící zastavuje a nabízí se vyfotit nás všechny.

Dovolená v USA je u konce

Naše mise končí, za 16 dnů jsme projeli 10 států USA – Connecticut, Delaware, Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Pennsylvania, Rhode Island, Virginia a Washington, je 8.9.2001, stahujeme 10 kufrů do přízemí a jsme rádi za minivan, velké auto jsme museli vrátit do půjčovny, odjíždíme. Čeká nás 224 mil = 361 km prý za čtyři hod., po dvou hod. sjíždíme z placené dálnice na WC = 1.25 $, při návratu bloudíme 10 mil, dostáváme novou mýtnou kartu, vracíme se na místo výjezdu a dále jedeme podle plánu vytištěného z PC. Bloudíme v New York City na Brooklynském mostu, přehlédneme směr JFK Airport 20 km před cílem a bloudíme 40 min. po Brooklynu. Vracíme se zpět k mostu, Martina si ověřuje, že návrat přes Brooklynský most je nejvýhodnější, přejíždíme ho zpátky a Martina vybírá mýtnou bránu s výběrčím, který nám poradí a zároveň mu bude rozumět, stojí to znovu 7 $ a výběrčí toolu nás směřuje, měli jsme se držet v levém pruhu, ale Martina očekávala sjezd v exitu a držela se v pravém pruhu, já viděl pozdě jedinou velkou ceduli Airport JFK zcela vlevo.

Na letiště přijíždíme podle plánu, John Fitzgerald Kennedy Airport má 11 terminálů, každý má 11 rukávů tj. 121 odletových míst !!

Procházíme detektory kovů a v prostoru 30 čekáme na nástup do letadla, je 20.15 hod. a pobyt v USA se nám krátí.

Letiště JFK USA

Ve 21.15 hod. sedíme v letadle, na televizi sledujeme bezpečnostní opatření. Rozměry Boeingu B 747 – 400, délka = 70,66 m, rozpětí křídel = 64,44 m, výška = 19,40 m, maximální startovní váha = 394.600 kg, 16 + 64 + 310 = 390 lidí. Září pod námi New York City, Providence, Boston a další, kapitán Florián Weber slíbil 6.50 hod. letu, ukazuje se výška max. 11.400 m, teplota -50 Celsiů, rychlost 1.040 km/hod, každou minutu vidíme na mapě, polohu, výšku, rychlost a teplotu v evropských i amerických jednotkách. Na letišti v Praze vidíme imigračních úředníky, kteří se na letiště vrátili 26.8. po dalším exodu Romů do Velké Británie a již jsme doma, odemykám, přesouvám bágly do pokoje a vařím českého turka, nejsme vykradeni, zatopeni, sláva … !!! Je 9.9.2001 a pozítří nás v televizi čeká velké překvapení, které změní svět !!!

Vybrat zájezd od více než 300 cestovních kanceláří můžete také. Podívejte se na Invia.cz.

Plánujete cestu do Ameriky?

Zde je několik odkazů, které se mohou hodit a vše můžete zařídit ještě před cestou do USA.

Vyhledat nejlevnější letenky od Letuška.cz

Najít ubytování na Booking.com

Rezervovat auto v půjčovně přes Rentalcars.com

1.Díl cestopisu – Letíme do New Yorku
2.Díl cestopisu – Niagarské vodopády
3.Díl cestopisu – Po stopách Dominika Haška a Jaromíra Jágra
4.Díl cestopisu – Washington – Hlavní město USA
5.Díl cestopisu – New Bohemia a opět Jágr
6.Díl cestopisu – Philadelphia, oceán a návrat domů