Pilská nádrž jako ideální místo pro celou rodinu

Jste rodiče dětí školou povinných a lámete si každou neděli hlavu s tím, kam vyvézt svoji rodinu na výlet? Od teď již nemusíte. Dnes pro vás máte tip na místo, kde se užije zábavu celá rodina a zároveň vám návštěva místa nezruinuje rodinný rozpočet. A dokonce se i dobře najíte.


Kde leží vodní nádrž Pilská

Pilská nádrž se nachází na úplném okraji města Žďár nad Sázavou. Žďár n. S. je město vzdálené asi 150 km od Prahy a 76 km od Brna. Na cestě do tohoto místa budete křižovat jeden z nejmalebnějších krajů v České republice. Velice vás překvapí množství přírodní plochy, která v tomto kraji hraje prim. Toto místo také najdete mimo město, a tak vás během celého dne nebude rušit hukot aut a vy si tak budete moci společně s vašimi nejmenšími pořádně odpočinout.

Pilská nádrž

Pilská nádrž – proč je toto místo tak výjimečné?

Na tomto místě se bude líbit opravdu každému, a to neříkáme jen tak. Pro rodiny, které milují aktivní výlety a dovolenou, jsou zde připraveny sportovní aktivity jako pronájem kol, míčů na přistavené volejbalové hřiště, kolečkových bruslí a golfových holí, se kterými si vyhrajete na hřišti na minigolf. Brusle a kola využijete na cyklostezce, která vhodně lemuje celou nádrž a je poměrně prostorná, a tak se nemusíte bát sem vzít i děti.

Cyklostezka kolem vodní nádrže Pilská

Pilská přehrada

Pro ty, kteří preferují spíše pasivní zábavu, jsou zde připraveny lodičky, které si můžete za pár korun pronajmout a po nádrži se projet. Zároveň je zde i voda na koupání, a tak při parném létu není nic lepšího než se zde schladit. Zároveň je zde i veliká travnatá planina, kde si můžete rozložit deku, opalovat se, udělat si piknik nebo jen tak lenošit.

K tomu všemu je zde celý den otevřená restaurace, která vaří celý den i teplá jídla a točí osvěžující pivo, takže i tatínkové budou z výletu nadšeni.

Rekreační areál Pilák

Pokud vás ani toto všechno nepřesvědčilo, přidáváme ještě jeden tip. Ani ne kilometr daleko najdete památku zapsanou na seznamu UNESCO, tzv. Zelenou horu, kam se sjíždí turisté opravdu zdaleka. Jakmile tak budete mít v létě nějaký den volno, neváhejte a vyrazte sem. Opravdu to stojí za to!

Ubytování Pilská nádrž

Zajímavosti v okolí:

Přehrada Ostrov nad Oslavou

Napsat komentář