Pískovna Cep 1 (Majdalena) nabídne božský klid uprostřed přírodních krás Třeboňska


Jižní Čechy nabízí jedny z nejkrásnějších přírodních pokladů naší země. Cestujete-li tímto směrem, rozhodně nezapomeňte zavítat do Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, kde se nachází mnoho překrásných vodních ploch vyzývajících k odpočinku. Jednou z nich je Pískovna Majdalena, oficiálně nazývaná také Pískovna Cep I.

Jak a kudy k pískovně

Zatopená pískovna se nachází nedaleko obce Majdalena, oblíbeného centra vodáků. Před okolním světem pískovnu ukrývají lesy, jimiž je obklopena. Znesnadňují přístup vozidlům a dodávají místu klidnou a tichou atmosféru.

Pískovna Cep - Majdalena Třeboň

Skutečný relaxační zážitek v přírodě je tak zaručen. Voda je zde velice čistá, průzračná. Kolem umělého jezera Majdalena si můžete vybrat svoji základnu na větší pláži nebo na některé z mnoha menších pláží oddělených od sebe stromy. Úspěch zde proto slaví i romantické výlety.

Pískovna Cep - Majdalena Třeboň 2

Autem je Pískovna Majdalena víceméně nedostupná, jak bylo uvedeno výše. Zbývá tedy možnost procházky nebo projížďky na kole.

Nejkratší, zhruba půlhodinová procházka se nabízí z městečka Suchdol nad Lužnicí.

Z druhé strany, tedy od obce Majdalena, vás čeká dobrodružnější cesta. Můžete vyrazit přímo z rekreačního centra Kosky a v tom případě se vám nabídne zhruba hodinová, vskutku neobyčejná procházka mezi Pískovnou Cep a řekou Lužnicí až k Pískovně Cep I – Majdaleně. Hned na začátku trasy za Pavelcovým rybníkem se v místech, kde z řeky Lužnice vychází Zlatá stoka, nachází nebezpečný jez Pilař, jež si vyžádal životy mnoha vodáků. Později minete přírodní rezervaci Na Ivance, jíž tvoří údolní niva řeky Lužnice s mnoha kouzelnými tůněmi. Okolí písečných lomů vám přichystá okouzlující překvapení a možná zahlédnete živočichy, jaké jste doposud na vlastní oči neviděli.

Cesta k pískovně Cep

V blízkosti Majdaleny

Koupání v lesknoucí se vodě a procházky přírodou se hodí občas doplnit také návštěvou nějakého městečka s přátelskou energií. Takových je kolem pískovny hned několik. Kromě samotné Třeboně, kam se vyplatí zajet přinejmenším na vynikající zmrzlinu s nádherným výhledem ve spodní části náměstí, můžete navštívit také malebný Chlum u Třeboně, Rapšach či Klikov, jež je součástí Suchdola nad Lužnicí.

V celé oblasti naleznete mnoho možností ubytování včetně nejrůznějších kempů. Jeden z klasických autokempů s typickými dřevěnými chatkami naleznete například vedle Chlumu u Třeboně (Autocamp U Čerta).

Pískovna Cep - Majdalena Třeboň 3

Užijte si Třeboňsko naplno a než vyrazíte, nezapomeňte se ujistit, že s sebou máte dostatek vody. Na plážích slunce pálí a v okolí jen tak restauraci nenaleznete, v tom je kouzlo neuvěřitelného klidu tohoto úžasného místa.

Doporučujeme:

Terčino údolí – poznejte naučnou stezku u Nových Hradů

Napsat komentář