Pískovna Píšťany je jezero u Litoměřic


Jezero Píšťany najdete u Lovosic a Litoměřic. Je zde parádní přírodní koupání i přístav Marina, kam můžete dojet i lodí.

Přírodní koupaliště v Píšťanech

Jedna z mála možností, kde se v okolí města Litoměřice vykoupat, je pískovna v Píšťanech.

Jezero Píšťany pískovna

Na zdejší velkou písčitou pláž se vejde opravdu dost lidí a na své si přijdou i příznivci nudismu, neboť i pro ně zde je zde v okrajové části místo.

Kudy k jezeru Píšťany

Z Litoměřic

Pojedete směrem na nový most, ale neodbočíte směr Lovosice, ale budete pokračovat rovně na Žalhostice. Projedete tuto obec a budete pokračovat rovně přes koleje až k jezeru.

Z Velkých Žernosek

Ze Žernosek pojedete směrem na Žalhostice, ale jakmile bude možnost odbočit doprava, vydejte se po nadjezdu přes koleje, poté vlevo (vpravo bude firma CS Beton) a pokračujte po celkem úzké silnici. Dojete na T křižovatku a následně vpravo k jezeru.

Parkování

Zaparkovat můžete hned u pískovny, míst je zde opravdu dost. Parkoviště sousedí s autokempem.

V areálu najdete i  občerstvení, takže kdyby vám vyhládlo, stačí si vystát často docela dlouhou frontu a dát si něco k jídlu a pití.

Pláž

Místo, ideální nejen pro dospělé, ale i rodiny s dětmi. Na jezeře je několik ostrůvků, kam se dá doplavat nebo dojet lodičkou. Protože jste v pískovně, logicky je pláž písčitá a tak vhodná hlavně pro děti.

Jezero Píšťany - pískovna

Ubytování Píšťany

Ubytování přímo u jezera nabídne hotel Marina Labe. Je to skvělé místo, odkud můžete podnikat výlety do okolí, ideálně na kole, ať již směrem na Litoměřice, tak i podél Labe do Ústí nad Labem, neboť cyklostezka je odtud vzdálena asi kilometr.

Jezero Píšťany - pískovna 2

Mapa – Kde leží žernosecké – píšťanské jezero.