Pivečkův lesopark ve Slavičíně navštivte s dětmi

Pokud rádi trávíte volný čas s dětmi v přírodě, zajisté oceníte zajímavý tip na rodinný výlet. Dospělí se mohou těšit na ukázku tvorby mladých sochařů, děti na zajímavé atrakce se zvířecími motivy i dětský koutek. Dominantou parku, kterou vaše děti zajisté ocení, je uměle vytvořená zřícenina hradu se skluzavkou a sítí.

Pivečkův lesopark Slavičín

Nachází se v atraktivní oblasti Bílých Karpat, v městské části Slavičína zvané Lukšín ve Zlínském kraji. V jeho těsné blízkosti prochází naučná stezka Luhačovickým zálesím. Do parku můžete vyrazit kdykoliv v závislosti na počasí. Vstup je zdarma. Svůj vůz můžete zaparkovat na okraji příjezdové cesty u parku.


Pivečkův lesopark Slavičín

Pivečkův lesopark Slavičín 2

Pivečkův lesopark Slavičín 3

Pivečkův lesopark Slavičín 4

Z historie

Život na Zlínsku byl v minulém století silně spjatý s výrobou obuvi. Kromě výrazné osobnosti podnikatele Tomáše Bati a jeho rodiny zde působily další menší obuvnické společnosti.

Jednou z nich byla také firma rodiny Pivečkových, která působila ve Slavičíně a funguje dodnes (Prabos Slavičín).  Jan Pivečka také spolupracoval s firmou Baťa, jejíž ideály se snažil rozvíjet.

Jednou z jeho aktivit je vytvoření odpočinkové zóny pro rodiny a děti svých zaměstnanců. Lesopark vznikl v roce 1940 jako vzpomínka na Josefu Pivečkovou. Ovšem 2. světová válka, následné znárodnění i zub času přispěli k jeho devastaci a pozapomenutí. Jan Pivečka se společně se spolkem ochranářů lesa v roce 1997 pokusil zvrátit jeho osud a postupně došlo k obnovení lesního parku.

Dnešní lesopark

Nevšední lesní galerie nabízí zajímavé dřevěné exponáty, které se staly její trvalou součástí a mají podporovat rozvoj mladé generace. Na co se můžete těšit? Vaši pozornost hned po vstupu upoutá jezírko s mostem a altánem, v jehož blízkosti se nachází dřevěná socha kondora, žáby i lovce s kánoí.

Pivečkův lesopark Slavičín 5

Pivečkův lesopark Slavičín 6

V dalších částem parku najdete dřevěná křesílka i lavičky, slimáka, torzo přerostlé housenky, vlčí smečku, kamennou studnu, hada, dřevěný kolotoč a další plastiky. Park mohou navštívit i rodiny s menšími dětmi a strávit v něm příjemné chvíle hrou na čerstvém vzduchu.

Pivečkův lesopark Slavičín 7

Pivečkův lesopark Slavičín 8

Pivečkův lesopark Slavičín 9

Pivečkův lesopark Slavičín 10

Pivečkův lesopark Slavičín 11

Další zajímavosti v okolí:

Doporučujeme:

Napsat komentář