Pivovar Prachatice je pěkný. Je ale i dobrý?

Kde se dobře najíst a napít v Prachaticích? Jste si jisti, že právě do pivovaru chcete zavítat s dětmi na dobré jídlo? Článek vám poradí.


Nedaleko Prachatic v Chalupě Ambra jsme byli na týden na dovolené. Sice jsme převážně cestovali po okolí blízkém a vzdáleném, kdy jsme navštívili lanový park Libín i tamní rozhlednu, popojeli do Budějovic na Černou věž, do Plzně do Techmanie, ale také chtěli poznat Prachatice, když jsme zde bydleli poblíž.

Prachatice město

Najít v neznámém městě dobrou nekuřáckou restauraci je často nadlidský výkon, ale občas se zadaří.

Přečtěte si kde se dobře najíst v České republice.

I když jsme dostali tip na pizzerii na náměstí v Prachaticích, byli jsme zde před několika lety a pokud se od té dobynezměnil majitel, nepřišlo nám to jídlo moc extra.

Pivovar v Prachaticích

Proto mě zaujal reklamní letáček na rodinný Pivovar Prachatice s tradiční českou restaurací.

Jedno odpoledne po výletě  na Kleť jsme sem tedy vyrazili. Zaparkovat lze na náměstí za 20kč/h, přijeli jsme v 5, od 6 večer už je parkování zdarma. Malý soukromý pivovar je kousek za rohem, ale pokud pojedete autem na náměstí jednosměrnou, nemůžete jej minout.

Interiér je opravdu parádní, to se musí nechat, ale to nebyl důvod, proč jsme sem šli.

Lidí zde bylo dost, všichni ale měli na stole pivko, jasná věc, v pivovaru :)

Já ale řídil celou dobu, takže pivo nepřicházelo v úvahu, ale objednal jsem si pivní limonádu a světe div se, bylo to fakt dobrý.

Napít jsme se sem ale taky nepřišli. Hlad už se hlásil o slovo posledních 20km cesty od rozhledny a tak jsem se těšil, co si zde dám. Nevím, zda to bylo jen dnes, ale jídelníček – denní menu nabízelo pouze chuťovky k pivu a převážně bez příloh a pro děti téměř nic, kromě špaget. Klasika maso brambor knedlíky dnes v nabídce nebylo, takže jsme popili limču a šli o dům dál.

Tato hospoda na pivko a polední menu asi dobrý, ale na jídlo odpoledne nebo na večeři nevím, bez dětí možná….

Máte někdo jinou zkušenost z této hospody? Byli jste spokojeni s tím, co jídelní lístek nabízel v den vaší návštěvy i pro děti? Napište komentář dolů pod článek, díky.

Ubytování Prachatice

Napsat komentář