Plavba lodí po Zvíkově

Dnes zaplujeme do jihočeského kraje. Konkrétně ke gotickému hradu Zvíkov, který můžete během plavby navštívit. Hrad Zvíkov je jeden z nejznámějších hradů v jihočeském kraji a formou prohlídky se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací a pověstí, které toto místo ukrývá.

Plavba lodí po Zvíkově

Řeka Vltava u Zvíkovského podhradí

Po prohlídce můžete obdivovat exteriér hradu přímo z lodi, odkud je nejkrásnější výhled, který se vám jen tak nenaskytne vzhledem k tomu, že hrad je obehnán vodou. Orlická lodní doprava není pouze za turistickým účelem, ale má také dlouholetou tradici. Na výběr máte několik lodí a parníků, které se liší nejen cenou a také délkou trasy. Zpravidla jsou pro návštěvníky nabízeny trasy v úseku 2-6 km. Během plavby je k vidění hrad a nádherné přírodní panorama.

TIP: Řetězový most u obce Stádlec

Po výletu je možné navštívit několik místních restaurací  s českou kuchyní nebo přímo bufet s výhledem na přehradu. Mimo jiné je k vidění i místní muzeum, které pod názvem ,, Pod hladinou Orlíku“ ukrývá tajemství tamních živočichů a rostlin. Samozřejmě je v muzeu obchůdek se suvenýry a cestovními známkami. Pokud budete mít štěstí, je možné, že budete mít štěstí a před hradem si budete moci vyzkoušet střelbu do terče se středověkým kušem a lukem, ovšem pozor na pávy, kteří se v okolí zámku volně promenádují.

Hrad Zvíkov

No a pokud jste dostateční odvážlivci, můžete výlet naplánovat na dobu, kdy se koná bungee jumping ze zvíkovského mostu a vidět tak panorama z trochu jiné perspektivy.

TIP: Solenická podkova – vyhlídka na Vltavu, jak ji neznáte

Nejvhodnější doba pro plánování tohoto výletu je mezi  červecem a říjnem, kdy je ideální počasí. Veškeré informace je ale vhodné ověřit na internetových stránkách, kdy se pravidělně aktualizují.

Přeji příjemné cestování a mnoho dobrodružství!