Plavba výletní lodí po Karibiku


Karibik je znám pro svou rozmanitost a nádherné pláže. Pro mnoho lidí je tato destinace skrytým přáním. Když už se nám ale podaří na toto nádherné místo dostat, určitě bychom chtěli vidět více míst, než pouze jedno. V tomto článku se podíváme na to, jak během pár dní navštívit hned několik různých míst, aniž by bylo potřeba utratit své veškeré životní úspory.

A v čem tkví tedy naše rada?

Vydáme se do Karibiku výletní lodí! Dobře, jak se ale na takovou výletní loď dostat? V současné době výletní lodě do Karibiku vyplouvají zejména z měst Miami, Orlando, nebo případně Tampa.

V době levných letenek v kombinaci s dostatečnou časovou rezervou nákupu letenek není takový problém se do těchto míst dostat za příznivou cenu.

zájezdy

Plavby do Karibiku pořádá spousta společností, mezi ty největší a nejznámější patří společnosti MSC, Carnival i Royal Caribbean, stále vlastnící jednu z nejluxusnějších lodí současnosti, Harmony of the Seas.

Harmony of the seas výletní loď po Karibiku

TIP: Bayahibe: Zakus pravou chuť Karibiku

Výletní lodě v přístavu v Mexiku

Před samotnou plavbou lodí je potřeba myslet také na rezervaci kajuty. Ceny jednotlivých kajut se liší podle umístění. Rozdíly mohou být až ve stovkách USD.

Myslete ovšem na to, že v kajutě opravdu moc času trávit nebudete. Budete se totiž nacházet na plovoucím městě, kde o zábavu nebude nouze.

Vířivé vany, kasína, posilovny, bazény, restaurace, nejrůznější soutěže, ale také minigolf, basketbalová hřiště, běžecké ovály apod.

 Tobogány, vířivé vany nebo jenom se válet na lehátku? Na výletní lodi není problém

Je opravdu z čeho vybírat. Tyto činnosti jsou zpravidla již v ceně a nemusíte se bát útraty. Příplatky jsou poté za speciálně zaměřené restaurace, masáže, kosmetické salóny apod. Myslete ovšem také na to, že během plavby navštívíte několik míst. Kolik, to už závisí na délce a druhu plavby, kterou si zakoupíte.

TIP: Dovolená na výletní lodi MSC Splendida.

Můžete se tak během pár dní koupat s rejnoky nebo navštívit želví farmu na Kajmanských ostrovech, jezdit na zipline v Hondurasu a poté se vykoupat v průzračné vodě karibských vod, potápět se u korálového útesu v Belize, a nebo navštívit Mayské pyramidy v Mexiku.

Chichén Itzá v Mexiku - jeden ze sedmi nových divů

To, jaké místa navštívíte vy, je pouze na Vás. Můžete ale vidět spoustu krásných a zajímavých míst v krátkém časovém intervalu. Pokud tedy nejste typ, co se rád váli na pláži celý den, určitě Vám doporučuji plavbu lodí v Karibiku vyzkoušet.

Plavby lodí

Luxusní dovolená na lodi – vybírejte na Dovolena.cz

| Rubriky Exotika