Plavecký areál Klíše v Ústí nad Labem vás překvapí


Navštívili jsme nově zrekonstruovaný plavecký bazén v Ústí nad Labem na Klíši, kde hned vedle najdete i koupaliště. Pokud se sem teprve chystáte, pak čtěte dál.

Plavecká hala a pohled do historie

Naposledy jsem zde byl snad před 10 lety, těsně předtím, než jsem se stal otcem a tak bylo na podobné aktivity přecejen více času :) Krytý bazén na Klíši ale ještě v té době pamatoval socialismus, vstupní hala, šatny, sprchy byly opravdu tragické.

Když se tady ve městě začaly šířit informace, že zde bude aquapark, tak jsme se celá rodina začali těšit.

Sice do Děčína do tamního aquaparku to není daleko, ale přecejen mít jej ve městě by bylo lepší. Nakonec to ale nedopadlo a „pouze“ se rekonstruoval současný areál, ale musím říct, že obnova mu prospěla.

Po 6 leté rekonstrukci je už otevřen i venkovní areál koupaliště.

Nový krytý bazén v Ústí – Plavecký areál Klíše recenze

Přestože bazén je již pár měsíců otevřen, navštívil jsem jej s dcerou až tuto sobotu.

Plavecký areál Klíše Ústí nad Labem

Parkování u bazénu

První věc, které si musí návštěvník, který pamatuje i původní bazén, všimnout, je  rozšířená příjezdová silnice, kde je i současně parkoviště. Jako řidič, který se bude jezdit častěji, toto oceňuji a chválím.

Vstupní hala

Podobně jako v děčínském aquaparku, i zde zaplatíte vstup u jedné ze dvou příjemných slečen, dostanete „hodinky“, což je čip, díky kterému se můžete bez problémů pohybovat po areálu krytého bazénu. Podobný systém je i novém aquacentru v Teplicích.

Vstupné – ceny

Dospělý 75kč / 1h

Dítě 50kč / 1h

Za čip se neplatí záloha jako v jiných koupalištích, což je dobrý nápad. Po odchodu z bazénu musíte tyto „čipové hodinky“ vhodit do díry u turniketu, který vám poté zahlásí, že můžete odejít.

Šatny

Hned vlevo za recepcí se zujete a pokračujete dále do šaten. Na účtu, který dostanete po zaplacení vstupného, máte i číslo skříňky, pokud byste jej zapoměli.

Použijte převlékací kabinky a poté pokračujte do nedaleké šatny, které jsou společné pro muže i ženy, což je novinka proti původním šatnám, které byly oddělené.

Nejsou zde žádné zámky, ale pouze skříňku odemknete přiložením čipu ze strany skříněk v šatně.  To je super moderní řešení, kdy odpadá starost s tím, kam schovat klíč, pokud by zde byly klasické zámky.

Sprchy

Ze šatny pokračujte do sprchy, zde je již rozděleno na muže a ženy, budu se opakovat, ale opravdu vše super moderní, polovina sprch na jedné straně, na druhé oddělené sprchy průhlednými skly.

Ze sprchy jdete doprava kolem parní lázně v jedné místnosti a také je zde solná lázeň hned vedle, vybere si každý.  Tzv. do páry :)

Plavecký bazén Ústí nad Labem a dětský bazén

Protože páru pravděpodobně necháte na později, jděte rovnou k plaveckému bazénu, který je opravdu dlouhý, protože to je jeden z mála 50m v ústeckém kraji. Hloubka je ze strany 1,35m a na druhé straně 1,85m.

V polovině bazénu je vpravo průchod k dětskému bazénu, kde je nejen hloubka menší 60-90cm, ale i voda teplejší.

Kdy navštívit bazén

Nejlepší doba, kdy vyrazit do plaveckého bazénu, je dopoledne po 10h, kdy se také otevírá. My zde byli cca hodinu a až po 11 se začaly valit davy lidí a parkoviště bylo opravdu plné.

V areálu je i sauna a posilovna, takže si zde sportovního vyžití užijete dosytnosti.

Přestože se o tomto bazénu často psalo v minulých týdnech a byl několikrát zavřený, já jsem rád, že v UL máme další místo, kam s dětmi vyrazit, když třeba prší.

Jaká je pro bazén Klíše otevírací doba a aktuální ceník, to vše najdete na webu.

Web: www.msul.cz

Napsat komentář