Pláž Porto Timoni – Korfu Řecko


Řecký ostrov Korfu skrývá nejedno nádherné místo, které je třeba navštívit.  Jedna týdenní dovolená v Řecku mnohokrát nestačí, aby se návštěvníci dostatečně nabažili okolí, a proto se na toto místo vydávají zas a znovu.

Ať už jste na severu, jihu, východě či západě, vždy vás určitě bude zajímat, kde se v okolí nachází nejkrásnější pláž.

Pláž (beach) Porto Timoni

Pokud jste si pro svou dovolenou vybrali sever či západ, nezapomeňte navštívit pláž Porto Timoni, která zasáhla srdce mnoha návštěvníků.

Pláž Porto Timoni - Korfu Řecko

Náročnost – mírně pokročilí

Její kouzlo spočívá předně v obtížné dostupnosti. Ta odláká mnoho potencionálních turistů, a proto je zde klid. Jestliže je však dobrodružství vaše druhé jméno, nasaďte pevnou obuv, zabalte zásoby vody a vyrazte na cestu.

TIP: Čtěte další články o řeckém ostrově Korfu.

Jak se tam dostat

Vaše kroky by měly nejprve směřovat do vesnice Afionas. Myslete především na své bezpečí a držte se vyznačených cest. Během chůze ve vysoké trávě by vás totiž mohla překvapit jedovatá zmije či jiný nebezpečný plaz. Také si všímejte povrchu, po kterém kráčíte a volte jen zpevněné cesty, nikoli drolící se skály u pobřeží.

Pláž Porto Timoni - Korfu Řecko 2

Skalnatá pěšina

Z místa Afionas vede cesta po úbočí hory. Postupujte opatrně a nechte se okouzlit nádherným výhledem na zátoku Agios Georgios a širé moře. Cesta vás nejprve povede po jedné hoře co nejvýše, a poté začnete mírně klesat. Z ničeho nic se před vámi rozprostře údolí, které postupně navazuje na další horu. Tyto dva pahorky spojuje v údolí pěšina, jejíž břehy jsou lemovány nádhernými plážemi. Tyrkysová barva přímo bije do očí, jelikož je v kontrastu s překrásně zeleným ostrovem a bílými skalisky.

Dvě pláže pro nerozhodné

Na výběr budete mít ze dvou pláží, které jsou naproti sobě. Po příchodu je na vaší pravé straně divočejší písčitá pláž s vlnami a studenější vodou. Na levé straně se nachází kamenitá pláž bez jediné vlnky. Obdivovat zde můžete různé jeskyně a ticho, které se rozprostírá po okolí.

Okolí

Stánky s občerstvením, toalety a další potřeby byste zde hledali marně. Jedná se totiž o místo, které se místní snaží udržet ve své přírodní podobě, a proto si raději všechny potřeby zabalte sebou,a poté je neváhejte zase odnést zpět.

Dovolená Řecko

Máte rádi Řecko? Vyberte si zájezd.

Související:

Řecko Korfu – poznatky z dovolené