Pláž Porto Timoni – Korfu Řecko


Řecký ostrov Korfu skrývá nejedno nádherné místo, které je třeba navštívit.  Jedna týdenní dovolená v Řecku mnohokrát nestačí, aby se návštěvníci dostatečně nabažili okolí, a proto se na toto místo vydávají zas a znovu.

Ať už jste na severu, jihu, východě či západě, vždy vás určitě bude zajímat, kde se v okolí nachází nejkrásnější pláž.

Pláž Porto Timoni

Pokud jste si pro svou dovolenou vybrali sever či západ, nezapomeňte navštívit pláž Porto Timoni, která zasáhla srdce mnoha návštěvníků.

Pláž Porto Timoni - Korfu Řecko

Náročnost – mírně pokročilí

Její kouzlo spočívá předně v obtížné dostupnosti. Ta odláká mnoho potencionálních turistů, a proto je zde klid. Jestliže je však dobrodružství vaše druhé jméno, nasaďte pevnou obuv, zabalte zásoby vody a vyrazte na cestu.

TIP: Čtěte další články o řeckém ostrově Korfu.

Jak se tam dostat

Vaše kroky by měly nejprve směřovat do vesnice Afionas. Myslete především na své bezpečí a držte se vyznačených cest. Během chůze ve vysoké trávě by vás totiž mohla překvapit jedovatá zmije či jiný nebezpečný plaz. Také si všímejte povrchu, po kterém kráčíte a volte jen zpevněné cesty, nikoli drolící se skály u pobřeží.

Pláž Porto Timoni - Korfu Řecko 2

Skalnatá pěšina

Z místa Afionas vede cesta po úbočí hory. Postupujte opatrně a nechte se okouzlit nádherným výhledem na zátoku Agios Georgios a širé moře. Cesta vás nejprve povede po jedné hoře co nejvýše, a poté začnete mírně klesat. Z ničeho nic se před vámi rozprostře údolí, které postupně navazuje na další horu. Tyto dva pahorky spojuje v údolí pěšina, jejíž břehy jsou lemovány nádhernými plážemi. Tyrkysová barva přímo bije do očí, jelikož je v kontrastu s překrásně zeleným ostrovem a bílými skalisky.

Dvě pláže pro nerozhodné

Na výběr budete mít ze dvou pláží, které jsou naproti sobě. Po příchodu je na vaší pravé straně divočejší písčitá pláž s vlnami a studenější vodou. Na levé straně se nachází kamenitá pláž bez jediné vlnky. Obdivovat zde můžete různé jeskyně a ticho, které se rozprostírá po okolí.

Okolí

Stánky s občerstvením, toalety a další potřeby byste zde hledali marně. Jedná se totiž o místo, které se místní snaží udržet ve své přírodní podobě, a proto si raději všechny potřeby zabalte sebou,a poté je neváhejte zase odnést zpět.

Dovolená Řecko

Máte rádi Řecko? Vyberte si zájezd.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář