Po krásách Kysuckých Beskyd


Kysucké Beskydy je nádherná turistická oblast a my si na východním Slovensku užili skvělou dovolenou.

Kysucké Beskydy

Slovensko bylo vždy nedílnou součástí naší republiky, ale já vyrostla až v době, kdy už tomu tak nebylo. Proto pro mě možná byla tato dovolená tolik příjemná a nová.

Slovensko

Při naší cestě jsme navštívili Klokočovské skály, Súlovské skály a Velkou Raču. Musím poznamenat, že každý z těchto výletů byl různě náročný, avšak vyhlídky stály za to. Jelikož jsme vyrazili v březnu, na turisty jsme téměř nenarazili. Spíše to bylo spojení člověka s přírodou. V těchto lokalitách bylo vše perfektně značeno, a tak jsme se nemuseli bát, že se někde ztratíme a o to víc jsme si to užívali.

Ubytování v oblasti Kysucké Beskydy rezervujte na Booking.com

Klokočovské skály se nachází v Klokočově, což je malá vesnička nedaleko Čadce. Kdyby tudy člověk jen projížděl a nehledal na internetu, asi by o nich ani nevěděl. Je to dvě stě metrů vysoký skalní masiv, který je z godulského vápence a slepence. Raritou těchto skal jsou ovšem „gule“, které mohou mít v průměru také třeba dva metry. Geologové se nemohou shodnout, proč je slepenec právě v takovém tvaru. Tyto „gule“ se totiž nachází i jinde ve světě.

Kysucké Beskydy

Súlovské skály se zase naopak vyznačují nádhernými vyhlídkami a připomínají trochu naše Prachovské skály. Vidět je z nich široké okolí. Je to spíše pro náruživé sportovce, než pro malé dětičky. Občas jsou některé úseky poměrně nebezpečné a k jejich zdolání jsou zde umístěny jen žebříky. Tento den nám vyšlo krásné jarní počasí a zažili jsme tak opravdu nádherný výlet.

Kysucké Beskydy 2

Turisté, vyrazte také do Slovenského ráje.

Kysucké Beskydy 3

Na Velké Rače jsme viděli poslední sníh. Je to nejvyšší tamní hora Kysuckých Beskyd a je tam také umístěn snowpark. Ten byl už sice zavřený, ale ve vyšších polohách ještě nějaký zmrzlý sníh byl. Na samém vrcholu Velké Rači se stýká hranice Polska se Slovenskem. Je tam umístěn skanzen, ve kterém je občerstvení a zároveň značí slovensko-polské přátelství. Byl to opět příjemný výlet, který jsme završili jízdou na nejdelší bobové dráze ve střední Evropě.

Kysucké Beskydy 4

Ubytování jsme měli zajištěné v jednom hotelu v Čadci a odtud jsme podnikali výlety autem do okolí. Všechny výše popsané destinace leží maximálně 50 kilometrů od Čadce. A proto nebyl takový problém tam dojet.

Kdyby chtěl někdo cestovat jinak, skoro všude jezdí autobus nebo vlak. Všem takovou dovolenou vřele doporučuji.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář