Po krásách Kysuckých Beskyd

Kysucké Beskydy je nádherná turistická oblast a my si na východním Slovensku užili skvělou dovolenou.


Kysucké Beskydy

Slovensko bylo vždy nedílnou součástí naší republiky, ale já vyrostla až v době, kdy už tomu tak nebylo. Proto pro mě možná byla tato dovolená tolik příjemná a nová.

Slovensko

Při naší cestě jsme navštívili Klokočovské skály, Súlovské skály a Velkou Raču. Musím poznamenat, že každý z těchto výletů byl různě náročný, avšak vyhlídky stály za to. Jelikož jsme vyrazili v březnu, na turisty jsme téměř nenarazili. Spíše to bylo spojení člověka s přírodou. V těchto lokalitách bylo vše perfektně značeno, a tak jsme se nemuseli bát, že se někde ztratíme a o to víc jsme si to užívali.

Ubytování v oblasti Kysucké Beskydy rezervujte na Booking.com

Klokočovské skály se nachází v Klokočově, což je malá vesnička nedaleko Čadce. Kdyby tudy člověk jen projížděl a nehledal na internetu, asi by o nich ani nevěděl. Je to dvě stě metrů vysoký skalní masiv, který je z godulského vápence a slepence. Raritou těchto skal jsou ovšem „gule“, které mohou mít v průměru také třeba dva metry. Geologové se nemohou shodnout, proč je slepenec právě v takovém tvaru. Tyto „gule“ se totiž nachází i jinde ve světě.

Kysucké Beskydy

Súlovské skály se zase naopak vyznačují nádhernými vyhlídkami a připomínají trochu naše Prachovské skály. Vidět je z nich široké okolí. Je to spíše pro náruživé sportovce, než pro malé dětičky. Občas jsou některé úseky poměrně nebezpečné a k jejich zdolání jsou zde umístěny jen žebříky. Tento den nám vyšlo krásné jarní počasí a zažili jsme tak opravdu nádherný výlet.

Kysucké Beskydy 2

Turisté, vyrazte také do Slovenského ráje.

Kysucké Beskydy 3

Na Velké Rače jsme viděli poslední sníh. Je to nejvyšší tamní hora Kysuckých Beskyd a je tam také umístěn snowpark. Ten byl už sice zavřený, ale ve vyšších polohách ještě nějaký zmrzlý sníh byl.

TIP: Makov Kasárne Javorníky – oblíbené místo turistů i lyžařů

Na samém vrcholu Velké Rači se stýká hranice Polska se Slovenskem. Je tam umístěn skanzen, ve kterém je občerstvení a zároveň značí slovensko-polské přátelství. Byl to opět příjemný výlet, který jsme završili jízdou na nejdelší bobové dráze ve střední Evropě.

Kysucké Beskydy 4

Ubytování jsme měli zajištěné v jednom hotelu v Čadci a odtud jsme podnikali výlety autem do okolí. Všechny výše popsané destinace leží maximálně 50 kilometrů od Čadce. A proto nebyl takový problém tam dojet.

Kdyby chtěl někdo cestovat jinak, skoro všude jezdí autobus nebo vlak. Všem takovou dovolenou vřele doporučuji.

Napsat komentář