Podhradí nad Dyjí – obec se zajímavým okolím


Máte rádi krásy Jižní Moravy a chtěli byste vidět něco nového? Jezdíte na kole nebo vyhledáváte turistiku po hradech a zříceninách? Máme pro Vás tip na skvělý výlet. Možná jste o Podhradí zatím neslyšeli, ale rozhodně má co nabídnout!

Vesničku se 60 stálými obyvateli najdete západním směrem od města Znojma. Obec leží v jednom z nejhezčích přírodních komplexů regionu, protéká jí řeka Dyje a je nedaleko od Vranova nad Dyjí.

Na levém břehu obec ohraničují chráněné Podhradské skály. A na jihu se nad soutokem Křeslického potoka s řekou Dyjí se vypíná zřícenina hradu Frejštejna, která je oblíbeným místem pro turisty a její historie sahá až do 12. století.

Co tu na Vás čeká v Podhradí nad Dyjí

Na své si zde přijdou milovníci sportu, umění i historie. Podhradím vede turistická i cyklo stezka. Pro sportovní nadšence obec zbudovala tenisové kurty a fotbalové hřiště. A díky protékající řece se může Podhradí stát příjemnou zastávkou pro vodáky.

Najdete tu i kapli svatého Jana a Pavla a sousoší Nejsvětější Trojice.

Ti kdo mají rádi neobvyklé styly umění, mohou navštívit Kristkovu vilu. Ta momentálně slouží jako muzeum. Jeho díla můžete vidět už i před domem a nebo dokonce na střeše.

Všechno jsou to díla umělce Luba Kristky. Který se v minulém století stal známým umělcem v mnoha zemích jako jsou USA, Itálie a Německo.

Ubytování a restaurace

Jelikož se tato oblast stává čím dál tím více turisticky frekventovanou, najdete tu mnoho míst na ubytování a také několik restaurací.

V okolí je také mnoho rekreačních chatek a dětských táborů.

Kdy sem jet?

Nejlepším obdobím pro návštěvu je léto. To je tu asi nejvíce možností vyžití nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Fotogalerie

Související: