Podstrana Chorvatsko – vesnička kousek od Splitu

Podstrana, vesnice ležící na pobřeží asi 8 kilometrů jižně od Splitu, byla naší cílovou destinací této dovolené. Byla to naše první dovolená v Chorvatsku a už dopředu jsem věděla, že bude stát za to. Vyjíždělo se přibližně v 22 hodin z Ostravy.


Podstrana Chorvatsko recenze

Cesta autem trvala (s hodinovým spánkem) asi 15 hodin. Během toho samozřejmě byly i přestávky.

Projeli jsme Slovinsko a Rakousko. Byla to dlouhá a únavná cesta, naštěstí většina cest byla takto pozdě v noci prázdná, takže jsme nestávali v kolonách.

Ubytování jsme měli v krásném apartmánu, celkově jsme to od něj k moři měli asi jen 30 schodů a už jsme byli na pláži.

Sice hned za námi byla cesta, ale v noci bylo vždy ticho, snad jen jeden večer jsme stihli ve Splitu nějaký festival, tak bylo rušno. Měli jsme objednaný výhled na pláž, který se nám také splnil.

Pláže

Pláž zde byla kamenitá, no na pár místech se měnila na mírně písčitou.

Podstrana Chorvatsko

Podstrana výlety

Jeden z nejzajímavějších výletů celého týdne byla plavba lodí na ostrov Hvar. Našim cílem bylo přístavní městečko Supetar. Ostrov je poměrně blízko od Splitu, cesta trvala asi hodinu a půl. Je to však krásný ostrov.

TIP: Duče u Omiše v Chorvatsku je oáza klidu

V Supetaru jsme strávili asi 3 hodiny, loď odjížděla každou hodinu a tak jsme nějak moc na to nespěchali a chtěli si to zkrátka užít. Zde jsme se i výborně najedli a poté jsme se prošli po pláži a nakoupili suvenýry i právě z Hvaru. Koupat jsme se nešli z toho důvodu, že jsme sebou neměli plavky. Ale plavání v moři jsme měli dostatek i poblíž našeho apartmánu.

Podstrana Chorvatsko 4

Podstrana Chorvatsko 5

Dovolená trvala dohromady týden, avšak protáhla se o den, to však kvůli odjezdu tam a příjezdu domů. Byla však krásná a my si odvezli mnoho památek v podobě pohledů, magnetek, ale především fotek a zážitků, které rozhodně nejsme schopni zažít tady v České republice. Samozřejmě celý stát doporučuji.

Ubytování v Podstraně v Chorvatsku (booking)

Související:

Napsat komentář