Podvodní pozorovací kabina Mrákov (Starý Klíčov)


Hodně velká zajímavost na vás čeká v obci Mrákov, resp. Starého Klíčova u Domažlic, kde je v rybníku podvodní kabina, ze které můžete pozorovat ryby, které kolem vás plavou.

Lomeček u Domažlic – příjezd a parkování

Kdo sem jede poprvé, to byl i náš případ, možná bude trochu bloudit. Ale stačí sledovat ceduli „Lomeček“ a trefíte hned na místo. Parkoviště je na louce před vstupem.

Parkování Lomeček

V areálu je stánek, kde si koupíte vstupenky, ty ukážete naproti kabině na baru a pak už jen stačí počkat ve frontě, než na vás přijde řada. Místo je to oblíbené, volno tady asi bude málokdy. My tady čekali asi 40minut.

Podvodní pozorovací kabina Mrákov 2

Podvodní pozorovací kabina Mrákov

Jaká má podvodní pozorovací kabina pravidla a jak to zde funguje

Každý má povoleno být dole pod vodou cca 20 minut, někdo to vydrží méně, někdo třeba 25 min. Povoleny jsou maximálně 4 osoby uvnitř.

Sestupujete po kovovém žebříku, celkem hluboko, cca 6-8 metrů, kdo má klaustrofobii, raději ať zůstane nahoře.

Vstup do podvodní pozorovací kabiny

Dole je kabina s 8 kulatými okny, přes které sledujete, jaké ryby kolem proplouvají, kapr je teda pěkně velký, vyfotit jsem jej ale nestihl, byl dost rychlý, naopak jeseter, nebo co to bylo, tak proplul kolem stejného okna několikrát, takže fotka se snad povedla.

Ryba v Lomečku

Podvodní pozorovatelna zevnitř.

Vnitřek podvodní pozorovací kabiny

Parádní zážitek, i když je venku horko, tady je příjemně. Navíc když si vezmete plavky, můžete se zde i vykoupat, neboť lom funguje i jako přírodní koupaliště, lidí zde bylo celkem dost.

Lomeček u Domažlic

Okolí Lomečku u Domažlic

Lomeček Mrákov otevírací doba

Denně 9 – 20 h

Vstupné

  • Dospělí 100 kč
  • Děti 50 kč

Další zajímavá místa v okolí: