Podzimní Štrbské a Popradské pleso je skvělý tip na výlet


Říká se, že nejlepší čas, kdy se dají navštívit Vysoké Tatry je v průběhu září, nebo října. A je to pravda! V té době tam je nejstabilnější počasí, lesy se začínají krásně podzimně zabarvovat a ani vršky hor nezůstávají pozadu s čerstvým nánosem sněhu.

Různorodá zábava pro každého

Samotné Vysoké Tatry na Slovensku toho mají hodně co nabídnout. Můžete si vyjet na Lomnický štít a doufat, že vám bude přát počasí, abyste mohli vidět celé Tatry jako na dlani. Nebo se můžete projít po turistických stezkách a při svých výšlapech navštívit jednu či více z chat, jako například Zámkovského chatu, Bilíkovu chatu, nebo třeba Teryho chatu (a další…). Můžete se jet podívat do Belianských jeskyní, které nabízejí krásně nasvícené stalagnity, stalaktity i stalagnáty, které se tvoří tisíce let. Také si můžete vyrazit do aquaparků a lázní za odpočinkem i zábavou.

Tip na výlet: Podzimní Štrbské a Popradské pleso!

Co se však týče výšlapů, tak mě nejvíce zaujal podzimní výšlap na Popradské pleso. Nejlépe se na něj dostanete, když si vyjedete, ať už vlakem nebo autem, ke Štrbskému plesu (což je opravdu krásné jezero s úchvatnou scenérií kolem). U tohoto jezera máte hned několik šipek a cedulí, které vás správně nasměrují. Po chvíli už pak musíte šplhat do menších, ale táhlejších kopců, které se pak libovolně kryjí s lesními cestičkami. Asi v půli těchto lesních cest si můžete za odměnu načepovat horkou medovinu, která vás příjemně rozehřeje i nabudí.

Když pak jdete dál, tak se les začne mírně rozestupovat a vám se tak naskytne opravdu krásný výhled na zasněžené vrcholky hor, které se střídají s červenými, žlutými a zelenými barvami podzimních stromů.

TIP: Ve Slovenském ráji se vám také bude líbit.

Každý úhel pohledu na tyto hory je po pár krocích jiný, a proto se není čemu divit, když si z tohoto „malého“ výletu odnesete minimálně 300 fotek.

Takhle cesta pokračuje až na samotné Popradské pleso, což je rovněž krásné průzračně tyrkysové jezero, ve kterém se zrcadlí celé zasněžené hory i lesy. Jsou zde 2 chaty, které nabízejí výborné občerstvení a odpočinek, ale také i ubytovaní pro ty, kteří by chtěli pak pokračovat ve výšlapu na strmou horu Rysy. Samotné jezero si můžete v klidu obejít a vidět ho tak z různých úhlů. Nedaleko je pak Cintorín, který je zasvěcený všem, kteří v Tatrách nešťastně zahynuli.

Pokud jste si už vše obešli, tak se můžete vydat dolů po asfaltové cestě zpět k vlakovému nádraží nebo k autu. Samotná cesta na Popradské pleso není nijak zvlášť náročná, pro netrénované se dá zajít cca za 3 hodiny. Ale za tu námahu to opravdu stojí za to!

Ubytování ve Vysokých Tatrách

Fotogalerie