Pohádková kovárna Selibov u Písku


Obec Selibov se nachází několik kilometrů za městem Písek. Přestože se zdá být běžnou jihočeskou vesnicí, opak je pravdou – v srdci vesnice se nachází Pohádková kovárna. Místo, kde se schází všechny pohádky dohromady a které bude příjemným relaxem pro vás i vaše děti.

Pohádková kovárna Selibov

Je rozdělena na dvě částiPohádkovou kovárnu, která je hlavní budovou, a poté Pohádkovou dílnu.

Pohádková kovárna Selibov

Při vstupu do kovárny, tj. první části, každého upoutá bílý kůň v životní velikosti. V jeho blízkosti se pak nachází občerstvení U Čertova mlýna. Další částí je pak hlavní budova, kde spatříte stálou expozici pohádek a pohádkových postav – setkat se zde můžete například s Karkulkou a vlkem.

Pohádková kovárna Selibov 2

Následuje pokladna a krámek se suvenýry. Součástí těchto objektů je malá zahrada, v níž je připraveno několik zastavení a úkolů, které zvládnou i nejmenší.

Pohádková kovárna Selibov 1

Tato stezka se nazývá Stezka čápa Ferdinanda pohádkovým podzámčím. Pokud zvládnete splnit všechny úkoly, získáte titul Znalec českých pohádek.

Pohádková kovárna Selibov 4

Když už jste nabažení všemi pohádkami, můžete se přesunout do části druhé, která je vzdálena jen pár metrů. Jedná se o Pohádkovou maštal, v níž se nachází prostorná dílna. Tam mají děti možnost něco si vyrobit, vy se občerstvit, nachází se zde i toalety. Oblíbené místo pak najdete před dílnou – jedná se o pohádkové bludiště. Cílem je domeček, který činí úkryt spoustě plyšovým medvídkům. V zadní části Pohádkové maštale bydlí oslíci a můžete si zde také odpočinout ve stínu, posvačit nebo si zahrát kuželky.

Pohádková kovárna Selibov 5

Otevírací doba

  • Leden, únor, listopad, prosinec: 11 – 17h
  • Březen – říjen: 10 – 17h

Pohádková kovárna nabízí spoustu zábavy na malém prostoru. Je klidným, ale o to příjemnějším zastavením ve světě pohádek. Majitelé kovárny jsou velice akční, a proto je dobré sledovat jejich webové stránky, na nichž naleznete spoustu tematických dní a akcí, které se v kovárně konají.

Web: www.pohadkovakovarna.cz