Pohádková stezka Panenská Jemnice – putování malého človíčete


Panenská pohádková stezka je ideální výlet pro krásné nedělní odpoledne. Nachází se v Třebíčském okrese, konkrétně 7 km od Jemnice. Zasazena je do místního lesa, v současné době tedy zbytku lesa, neboť poměrná část je již vykácena.

Vzhledem k výletu v přírodě si můžete vzít i pejska. Dobrodružství doprovází různé pohádkové postavy, které si můžete samostatně prohlédnout nebo se vyfotit.

Pohádková stezka Jemnice

K dispozici je malé parkoviště, které se nachází u místního rybníka. Okolo se nachází jedna z části stezky, konkrétně Hastrmanova ekostezka, která má návštěvníky seznámit s přírodou a základy ekologie. Prohlédnout si také můžete zvířata, která zde žijí, jedná se především o lamy.

Děti jako první jistě také zaujme rozsáhlé dětské hřiště, u kterého je posezení a kiosek, což zase oslní rodiče. Vyzkoušet můžete i malé bludiště. O letních prázdninách (červenec, srpen) je vyhlášena hlavní sezóna, během které je kiosek otevřen a zakoupit můžete občerstvení nebo nějaký suvenýr. Mimo sezónu je během příznivého počasí otevřeno samoobslužné okénko.

Vstupné na stezku a na okolní aktivity je zcela zdarma.

Aby se nejednalo o nudnou procházku, kterou si můžete vychutnat kdykoli, nezapomeňte si v kiosku vyzvednout podklady pro pohádkový kvíz, kde budete vyplňovat jednotlivé otázky ohledně známých českých pohádek. Po zakončení procházky ukažte vyplněný kvíz opět v kiosku, kde dostanete  drobnou odměnu. Není-li sezóna, můžete si kvíz vyzvednout v informačním centru v Jemnici nebo stáhnout na internetu. K dispozici je nejen kvíz na pohádkovou stezku, ale také na Hastrmanovu ekostezku.

Délka trasy je vhodná i pro dvouleté děti, které jsou zvyklé chodit. Pro kočárek je terén poměrně náročný, nicméně pokud máte alespoň částečně terénní kočár, nebude problém stezku absolvovat, v opačném případě se můžete spolehnout na nosítko.

TIP: Kam na výlet s kočárkem

Během letního období si můžete zapůjčit i koloběžky, platí stejné pravidlo pro náročný terén. Časová náročnost i s vyplněním úkolů je přibližně 2 hodiny, záleží také na počtu a věku dětí, které máte s sebou. Na své si přijdou také milovníci geocachingu. Výstavba stezky byla náročná, postavy jsou s pečlivostí vyřezány a součástí je také nádherně vystavěná rozhledna u sovy, která vám za krásného počasí otevře výhled do okolí.

Fotogalerie

Zajímavá místa v okolí: