Budíček v 6 hod., za hodinu bych fotil pohoří Atlas přes hotelový bazén, je šero, slunko vychází v 8 hod., zapadá v 18 hod. V 7 hod. přijíždí 2x Jeep Toyota Land Cruiser, jako neanglicky mluvící jedu v partě s Patricií, skalní oáza Chebika je v pohoří Atlas, stoupáme do kopce, testuji nové botasky, osvědčily se.
Pohoří Atlas a skalní oázy
Zpět jedeme oázou, sbírám kameny a fotím teplý potok. V Tamarze je nic moc vodopád, přes potok staví pět lidí most, brání mi fotit, jak jeden seká a čtyři čumí. Hotel Oáza je náš pionýrský tábor 2x postel + stolek mezi. Jedeme 800 m od alžírských hranic. V Mides je kaňon, fotím sklízené datle 300 kg/strom. Cestou do Metlaoui vidíme těžbu fosfátu a vláček fosfát vozící, je zde trochu průmyslu.
Řidiči jedou jako šílení, předjíždějí i v zákazu, zdraví se s policajty v uniformě, asi jsou Pomocná Stráž Veřejné Bezpečnosti, mají svoje uniformy. V tomto městě jsou prý nejsprostší děti v Tunisu, právě šli v 10.30 hod. ze školy, skákali nám do cesty, žádali tužky a jeden se oblízl na průvodkyni, jakoby ji chtěl políbit. V Gafse fotíme římské lázně, děti prý budou skákat z 10 m do bazénu, máme si připravit drobné, děti nepřišly. Předem jsme připravováni na slabší oběd v hotelu Hafsi Tozeur, předkrm = kolínka s tomatovou omáčkou + pečené maso + hranolky + jablko. Po nás přichází další dvě skupiny.
Zájezdy a dovolená
Další díly cestopisu
- 1. díl – Poznávací zájezd Okruh Tuniskem
- 2. díl – Město Monastir a ostrov Djerba v Tunisku
- 3. díl – Poušť Sahara a fata morgana
- 4. díl – Pohoří Atlas a skalní oázy v Tunisku
- 5. díl – Kairouan – nejvýznamnější islámské poutní místo