Pohovor s novým zaměstnavatelem před cestou do USA

Čeho jsem se nejvíc obával byl pohovor se zaměstnavatelem. Nikdy předtím jsem neabsolvoval pohovor pouze v angličtině (v Anglii to byl test, jestli umím počítat), už vůbec ne s rodilým mluvčím a dokonce jsem se vyhýbal i Skype pohovorům.


Takže trojitá premiéra. Jsem vždycky tak trochu nervózní z telefonování a tohle bylo i s webkamerou.

Pokud mi na něčem opravdu záleží, tak to poznáte podle toho, že se mi udělá opar. Udělal se mi před pohovorem do Czech-us a pochopitelně se mi udělal i před pohovorem na plavčíka.

Pohovor Work and Travel USA
Pohovor Work and Travel USA

Pomyšlení, že jsem nejtlustší plavčík a mám opar mi sebevědomí vůbec nepřidávalo. Navíc jsem se pár minut před pohovorem pohádal s tátou, takže jsem byl v té “nejlepší” formě.

Byl jsem ale velmi překvapený. Pohovor trval pouze 5 minut, očekával jsem 15 a jen 1 otázku jsem si nechal zopakovat, jinak jsem všemu rozuměl. Byla to krásná čistá angličtina, jak jsem zvyklý z amerických seriálů. Ne jako, když jsem byl v Anglii, a nemohl se vůbec chytit místnímu dialektu.

Začalo se asi 30 vteřinovým povídáním sám o sobě a pak přišly otázky, proč jedu do USA, jestli jsem tam byl a kam se tam chci podívat v rámci cestování. Také se ptala, proč si má vybrat zrovna mě, jaké jsou mé zájmy a jestli jedu sám nebo s kolika lidmi. Na závěr se zeptala, jestli mám nějaké otázky já na ní. Lidi z agentury mi doporučili, ať se hlavně usmívám a tak to asi hodně pomohlo :)

Výsledek jsem se dozvěděl až za 2 dny a byla to obrovská radost, že mě přijali. Celý stres byl naprosto zbytečný, protože slečna, která se mnou dělala pohovor působila hodně příjemně.

Bonus story:

Mám nový počítač a tak jsem zkoušel poprvé jak funguje mikrofon a webkamera. Kamera v pořádku, ale mikrofon mi na všech testech zněl hrozně špatně a roboticky. Den před pohovorem jsem letěl do elektra koupit si mikrofon, ale doma jsem zjistil, že mám vstup pouze na sluchátka. Takže ještě několik hodin před pohovorem jsem letěl do nejbližšího elektra pro sluchátka s mikrofonem, které jdou přes USB. Elektro mělo 29. února inventuru a bylo zavřené! Jel jsem tedy do Tesca a v Tescu nic takového neměli, naštěstí tam byl ještě Datart, kde tato sluchátka měli úplně poslední. Dal jsem za ně 8 stovek, přitom na internetu je seženete za 3 stovky. No každopádně, kdyby nefungovaly nebo kdyby Datart neměl ten poslední kousek, tak ten pohovor mohl dopadnout úplně jinak.

Čtěte také:

Work and Travel s agenturou Czech-Us, počáteční náklady, předodletová orientace

Napsat komentář