Pojedeme ještě někdy do Bulharska? Přečtěte si mé zhodnocení dovolené


Moje zhodnocení dovolené a celého pobytu u moře v Bulharsku. Co jsem pochválil a o čem raději nemluvit? Více info v článku.

Co se mi nelíbilo

Jazyk

Všude je slyšet samá ruština, prodejci si také myslí, že jste Rusové a to mi upřímně vadí. V Řecku už mě po pár dnech, kdy jsem se trochu opálil, oslovovali řecky, neboť si mysleli, že jsem „jejich“, ale Rus ze mě nikdy nebude :)

Kouření

Kouří tu skoro každý a všude. Byl jsem rád, když se zákaz kouření zavedl v České republice, ale tady  se kromě vnitřních prostorů hotelů smrdí tím hnusem kdekoliv. A když mi něco vadí, tak se tomu vyhnu, takže další z důvodů, proč do Bulharska nejezdit.

Bezohlednost a arogance

Ne nadarmo se říká jako nadávka, ty jsi Bulhar :) Oni se zde neumí chovat jak místní, tak i hosté, opět musím zmínit ty Rusáky. Neví, po jaké straně se chodí na chodníku, předbíhají u jídla i v autobuse, no s tímto národem už nechci mít nic společného.

Navíc nám s celou rodinou přišlo, že si zde moc neváží hostů a celkově turistů, kteří jim ale do „kasy“ každoročně nějaký ten milión nasypou…

Na silnicích džungle

Už jsem to psal v článku o tom, jak po Bulharsku cestovat, ale musím to zopakovat i zde. Jako by nestačilo, že se tu troubí víc než v Itálii, ale pohyb po silnici je nebezpečný nejen pro chodce, kteří zde skoro nemají přednost ani na přechodu, ale i pro samotné řidiče. Být zde cyklista je skoro sebevražda.

Osobně doporučuji dávat pozor v Nesebaru až budete vystupovat ve starém městě z autobusu, viděli jsme, jak tu jednu paní málem přimáčkli k druhému autobusu.

Jídlo

Nejsem moc náročný jedlík, ale zde je vše tak nějak bez chuti. Nejen v hotelové restauraci, ale i v ostatních „stravovacích“ zařízeních, kde jsme byli. Málo se solí, pití je ředěné, upřímně, co si sami nekoupíte v obchodě, kde víte, jak to chutná, pak vám asi jinde moc chutnat nebude.

Počasí

Když jsme přijeli, počasí nebylo nic moc, zamračeno, ale moc nefoukalo. Dnes, kdy píšu tento článek, máme ještě dva dny do odjezdu, ale od rána je zima, cca 20C, fučí, lidé chodí v mikinách a na pláži nikdo. A zítra má být podobně. Takže z 11 dní dovolené „použitelných“ 8. Proto příště opět zvolíme moře Středozemní, kde je jistota modré oblohy po celou dobu a teploty +30C.

Co se mi zde naopak líbilo

Pláž v letovisku Sunny Beach

Pláž na Slunečném pobřeží je jedno z nejlepších míst, kam do Bulharska jet na dovolenou. Obzvlášť ta část u hotelu Avliga, která byla po celou dobu naší dovolené bez chaluh, ne jako ty o pár set metrů dál.

Navíc zde nejsou ani medůzy, ty jsme viděli pouze v přístavu v Nesebaru.

nesebar bulharsko písečná pláž
Písečná pláž v Nesebaru

Aquapark Action

Akvapark, který patří v Evropě mezi 25. nejlepších. Podívejte se na můj článek a pochopíte, proč se vám i dětem zde bude líbit.

Město Nesebar

Historický Nesebar musíte vidět osobně, my zde byli 3x, paradoxně některé dárky (ručně vyrobená mýdla) jsme zde koupili levněji než v letovisku.

Hotel a ubytování

  •  Tichá klimatizace
  •  Velká postel :)

Krátká vzdálenost z Prahy

  •  Doba letu z Prahy
  •  V Burgasu jste za 1:45 a to je super.

Celkově mé zhodnocení je takové, že dovolená v Bulharsku je levná, někdo sem dojede i autem, já a naše rodina ale volíme pro rychlost letadlo.

Bulharsko dovolená

Zájezdy do Bulharska na Invia.cz

Ubytování v Bulharsku na Booking.com

 

Související:

I dovolená v Bulharsku jednou končí. Letíme domů