Pojištění v USA


Často padají dotazy, jak je to s pojištěním a připojištěním v USA. Pojištění se důkladně probírá na předodletové orientaci, ale stejně sepíšu svoje poznatky pro lidi, které by to mohlo zajímat.

Pracovní pojištění po dobu práce

Po dobu zaměstnání tj. od vašeho start date po váš end date jste zdravotně pojištěni od vízového sponzora. Je to v ceně toho vysokého poplatku. Je to jen jakési základní pojištění a přímo u vízového sponzora se dá objednat i připojištění. Já to dělat nebudu, ale tohle vše popisují na předodletovce.

Turistické pojištění před start datem a po end datu

Musím si tedy zřídit pojištění na 3 dny, které budu mimo Česko před svým start datem a také na týden, kdy budu ještě v Americe po end datu. Vždy když jste mimo ČR, tak musíte být pojištěni. Je to součást smlouvy.

Po Evropě mi vždy stačilo cestovní pojištění zdarma od OZP. Do Ameriky to bohužel neplatí a jejich nabídka placeného pojištění mi nepřišla moc zajímavá.

Cestovní pojištění do USA

Czech-us důrazně doporučuje pojištění u AVI. Přijde mi to jako celkem slušná nabídka, ale když já jak beran vždycky hledám sám.

Při porovnání cen na ePojištění.cz bylo nejvýhodnější pojištění u AXA, a tak jsem to udělal u nich.

Pojištění v USA
Pojištění v USA

Za 4 dny jsem platil 124 korun včetně pojištění zavazadel. Ten týden po end datu objednám až během léta, to zatím nespěchá.

Platil jsem 4 dny, protože 31. května odlétám a 3. června mám start date. Raději jsem si zaplatil i ten první den start datu. Opatrnosti není nikdy dost. 1 den mě tedy vyšel na 31 korun. Vyšlo to skoro stejně jako AVI, jen s tím rozdílem, že jsem si vytvořil pidi konverzi na vlastním webu a otestoval svůj srovnávací formulář.

Mohu tedy konstatovat, že cestovní pojištění je levné, a i kdybyste v Americe cestovali celý měsíc, tak vás vyjde jen na pár stovek.

Jsem typ člověka, co moc pojišťovnám nevěří obecně, takže mě neberte jako vzor a klidně si připlaťe za nějaké pojištění, které toho pokrývá více.

Napsat komentář