Poloostrov Hel v Polsku, to je levná dovolená u moře


Do Polska jsme se vydali na doporučení známých, kteří si dovolenou v Polsku nemohli vynachválit. Ať už se jedná o cenu, sportovní vyžití či o možnost domluvit se česky. Dovolená v těchto lokalitách je ale dosti riskantní. Takřka vše závisí na počasí a pokud vám vyjde, máte vyhráno.

Nám se dovolená vydařila na jedničku. I když cesta v kolonách na dálnici nebyla nic příjemného, tak se to dalo přežít.

Poloostrov Hel Polsko

Velká výhoda poloostrovu Hel, kde jsme naší dovolenou strávili je, že to máte odkudkoliv blízko na pláž a do vody. Tuším že byl zrovna přelom července a srpna a voda byla celkem teplá, což mě osobně velmi překvapilo vzhledem k tomu, že se jedná o Baltské moře.

Ubytování v oblasti Helská kosa

Polský poloostrov Hel (někdo hledá i polostrov Hell Polsko) a města Wladyslawowo, Jastarnia, Jurata i samotné město Hel nabízí levné ubytování v soukromí, ale najdete zde samozřejmě i hotely, pensiony, apartmány a kemp (camp).

TIP: Podívejte se na aktuální nabídku na Booking.com a rezervujte si ubytování na polo ostrov Hel v roce 2024, dokud je ještě z čeho vybírat.

Písečné pláže na poloostrově Hel, to je jiná káva než kameny v Chorvatsku

Písčité pláže vypadaly úžasně (pro někoho by mohl být otravný studený severní vítr, což se dá jednoduše vyřešit zástěnou proti větru). O tomto místu se říká, že je to ráj wind-surfařů, což mohu potvrdit. Naleznete zde nespočet drobných krámků se surfařskou tématikou, a snad na každé pláži nějakého surfaře najdete. Všude jsou také nádherné plážové bary, kde se můžete schovat před sluníčkem. Nechybí zde ani atrakce pro děti různá skákadla či prolézačky, které určitě nebudete hledat dlouho.

Poloostrov Hel Polsko dovolená
Pláž na Helu s bílým pískem a nezbytnými zástěnami proti větru
poloostrov hel polsko dovolená 2
Prolézačky na pláži děti využijí na 100%

Sportujeme na inline bruslích a kole

Nevím jak vás, ale mě rozhodně ležet celé dny na rozpálené pláži nebaví. Naštěstí jsme si s sebou vzali kola a kolečkové brusle, a povím vám, byla to nádhera. Na takové cesty co byly na Helu (Hellu) jsem v ČR nenarazil. Byly neskutečně hladké, takže na kolečkáčích nám to jelo samo a se zapadajícím sluncem v zádech, výhledem na moře a skřehotáním racků mi nezbývá než vám doporučit si je s sebou vzít také. Je to také skvělé místo na pouštění draků, vítr zde snad nikdy neutichá.

Přečtěte si také články o dovolené v Polsku u Baltského moře a také o tom, jak autem do Polska k moři dojedete za 5 hodin.

Příroda a gigantický hmyz v okolí

Nevím, zda to byly jen náhody, nebo jestli je hmyz v Polsku o tolik větší než tady u nás. Ne jednou nás u oběda vyrušila 10-15cm kobylka, která když na vás z ničeho nic skočí někde z trávy, tak se opravdu leknete. Zajímavá mi přišla i zdejší obrovská mraveniště, která se nedala přehlídnout cestou na některou z pláží. Obvykle jsme totiž museli projít takovým uzoučkým lesíkem, kde jich bylo plno.

Kde nakoupit

Jsou zde i větší města, kde se dá zajít normálně do supermarketu, my jsme však měli všechny potřebné obchůdky přímo v kempu. Kousek odtamtud byla i nějaká rozhledna, která neni rozhodně stavěná pro nás, co se bojíme výšek. Vypadala, jako kdyby jí měl kažkou chvíly povalit vítr.

Majáky! Na ty bych málem zapoměl. Rozhodně patří mezi zajímavá místa, co vidět na Helu

Krásné, romantické majáky které lemují pobřeží na poloostrově Hel jsou dechberoucí. Obzvláště pak ty staré, které vypadají přesně tak jako na puzzle co máte doma na zdi.

Dovolenou v Polsku tedy můžu jen doporučit.

Nikdo vám nezaručí takové podmínky, jaké jsme zažili my. Ovšem jak jistě víte, risk je zisk. Navštivte Helský poloostrov !

rezervujte ubytování

Dovolená v severním Polsku je pohodička, foto je příkladem :)

poloostrov hel polsko dovolená 3
Dovolená na Helu se líbila celé rodině