Pondělí v Českém Krumlově


V pondělí je většina památek zavřena, tak se jdeme podívat do centra. Z Křížové ulice přes semafor v Objížďkové vstupujeme do Rooseveltovy ul., u Městského divadla přecházíme do Horní ul. a za zavřeným Regionálním muzeem (1.5.2017 – 28.2.2018) sestupujeme k vyhlídkovému místu.

Všichni se zde fotí s hradem a zámkem s věží, vidíme i kláštery, pivovar Eggenberg a Vltavu. Na čtvercovém Náměstí Svornosti stojí morový sloup s kašnou, řada hotelů a ve starobylé budově radnice ve středověkých sklepeních je umístěna expozice Muzea útrpného práva.

Nedaleko odtud najdete penzion Thallerův dům, jehož recenzi jste si také mohli přečíst.

V Infocentru nám ochotná slečna dá seznam 21 muzeí s otvíracími dobami, poradí autobusové spojení do Českých Budějovic, nejkratší cestu z penzionu na nádraží a dvě restaurace v centru s cenovou hladinou pro Čechy.

TIP: Křížová hora Český Krumlov

Kolem Krčínova domu s restaurací Jakub, muzea voskových figur, Art centra Egona Schieleho dojdeme k Vltavě a ke Krumlovskému mlýnu, na kole sedí hastrman. Jez u Jelení lávky právě sjeli raftaři, u vchodu do boutique Halabala je příjemný stín a lavička, odpočíváme a pozorujeme zedníky na komínu. Je čas oběda, tak odcházíme do jedné z doporučených restaurací – Na louži, 150 Kč za jídlo + malé pivo beru.

Fotogalerie

Ubytování v Českém Krumlově