Poslední den dovolené na Korfu a odlet z Řecka do ČR


Dnes je na jednu stranu smutný den, protože odlétáme, ale na stranu druhou se domů také těšíme.

Nevyspávali jsme jako v předchozích dnech, protože v den odletu je nutné do 11h opustit pokoj, takže už v půl 8 jsme vyskočili z postelí :) Pokud se odlétá až večer, jako v našem případě, kdy od hotelu jsme jeli v půl 8, máte vlastně ještě celý den „navíc“, ale na nějaké velké výlety to není, spíš dojít na nejbližší pláž, nebo den strávit u bazénu, což děti ocenily.

Je možné si prodloužit ubytování až do doby odjezdu?

Původně jsem o tom uvažoval, že bychom měli náš pokoj k dispozici v podstatě až do 19h, měli čas v klidu sbalit věci odpoledne, siestu měli v chládku poo na pokoji, ale protože dnes přijelo kolem oběda opravdu dost nových návštěvníků, pokoj nebylo možné „prodloužit“.

Pokud vás zajímá cena, kolik by to stálo, když budete ubytováni až do odjezdu na svém pokoji, pak by vás to vyšlo na 20€.

V 11 jsme tedy všechna zavazadla dali do místnosti za recepcí, kde měla jedna zdejší „sekretářka“ office. Bylo tam jen pár kufrů a až večer jsme zjistili, že snad půlka hotelu letí s námi domů a to i lidé, které jsem zde za celý týden neviděl. Asi to byli ti, kteří bydleli v té vzdálenější lokalitě (rozuměj hotelu půl km od té hlavní budovy) a asi než došli na jídlo, my už byli na pokoji :)

Odpo tedy bazén, ale i hry pro děti – opět animátorka Káťa vytvořila dětem program – kreslení a pak míčové hry v bazénu.

Kolem 6 jsme se sbalili, převlékli do věcí, ve kterých pojedeme do ČR a po večeři čekali na autobus.

Nejdříve přijel BUS pro turisty z CK Pantour, těch bylo tedy opravdu dost a asi po 10 minutách o autobus pro klienty Blue Style = to jsme byli i my a další 3 rodiny.

Odlet byl ve 22:25, ale náš autobus přijel cca ve 19:40 a ještě jel do dalších dvou hotelů v letovisku Dassia, takže na letiště jsme přijeli cca ve 21h.

Kudy a kam na letišti

Kdo neví, kudy do této haly k odbavení, pak když stojí před letištěm pak je to úplně vlevo – Departures. Když jste přiletěli vyšli jste ven zprava – Arrivals.

Odbavení v malé letištní hale proběhlo celkem rychle, nejdříve jsme dostali letenky (přepážky 6 a 7) a poté jsme vpravo odevzdali kufry (zvážili je už u přepážky s letenkami) a delegát nám řekl kudy kam :)

Kontrola proběhla v pořádku, jen nám u detekčního rámu zabavili vody v malém balení, i když v Čr to problém nebyl, tak nevím.

Letiště Kerkyra

V hale bylo narváno a když to píšu, tak myslím doslova.

Najít místo, kde si s dětmi sednout byl nadlidský výkon, ale podařilo se až u GATE 5.

Zatímco já hlídal, žena s dětmi zašla do duty free shopu pro pití a něco na zub :)

Poseděli jsme asi 40 minut a potom, co se na informační tabuli s odlety objevila informace že náš let QS 1117 odlétá od GATE 1, jsme šli zase celou halou zpět :)

Letadlo na letišti Kerkyra - Řecko Korfu
Letadlo na letišti Kerkyra

Celkem rychle jsme ale dojeli autobusem k letadlu, nastoupili tentokrát zadním vchodem, dostali nové české noviny ke čtení (Mladá fronta, Právo, Blesk, Instinkt). Každý si může vzít co chce, bulvár nečtu a komunistické plátky také ne, takže MF byla jasná a Instinkt s tématem o pokémonech taky :)

Seděli jsme tedy ve 3 řadě od konce a protože stejně jako při cestě na Korfu nebylo letadlo úplně plné, byla vedle mě 2 volná místa a i za námi jedna řada.

Vepředu určitě také bylo pár míst volných.

Protože i noci přišel hlad a hlavně žízeň, nabídku na palubní prodej jsme využili. Protože v roce 2016 už si veškeré jídlo a pití v letadle u společnosti Travel Portal musíte koupit, podívejte se na ceny, abyste nebyli pak překvapeni tou přirážkou.

Ceník najdete i v článku o společnosti Travel Servis.

Pro ukázku:

Bageta šunková, kuřecí, sýrová – 95kč

Voda 0,5L – 50kč

M&Ms 200g – 100kč

Coca Cola – 50kč

Domů jsme doletěli včas, naše kufry vyjely mezi prvními, před letištěm čekala dodávka Go parking, prý jsme „dnes“ byli první, k autu nás řidič dovezl za 5 minut a domů do Ústí jsme dojeli také „za chvíli“ (100km).

Opět se potvrdilo, že z Korfu jste doma za 6 hodin, kdo bydlí v Praze tak i dřív. Od hotelu jsme odjížděli v 19:40 a doma byli v 01:40 :)

Dovolená se vydařila a zážitků máme na půl roku :)

Pokud se také chystáte na dovču, ale nevíte, kde ji na internetu vybrat, poradím tyto 3 portály, my jeli přes Dovolena.cz, ale chybu neuděláte ani u Invia.cz nebo Travelportal.cz.

Napsat komentář