Poslední den dovolené v USA a odlet domů


Už je poslední den před naším odletem. Tašky jsou neuvěřitelně těžké. Martina šla vrátit Dodge Caravan a vypůjčit nové auto na zítřejší odvoz do New Yorku. Cesta bude trvat 5 hodin.

Budeme mít na sobě tašky, pod nohama tašky, prostě tašky všude :) Snad to přežijeme. Odjíždíme ráno v 6 hodin a odlétáme ve 21:25h. Což znamená více než 15 hodin, něco v autě (5h) a zbytek čekání na letišti.

Potom nás čeká let 8 hodin z New Yorku JFK do Frankfurtu. Už abychom byli aspoň tam. Už to tam známe, cestou do Ameriky jsme zde také přestupovali.

Martině půjčili naštěstí minivan, takový typ, který jsme měli doposud. Tak jsme si všichni ulevili, že se nebudeme tolik mačkat.

Letíme z USA do České republiky

letadlem z usa do čr

Let byl lepší, jednak jsme letěli v noci a trochu to bylo i kratší. Neletěli jsme přes Grónsko ani Island, ale rovnou přes oceán.

TIP: Sledujte letadla online v počítači i mobilu.

11.9. 2001 zaútočili teroristé na Ameriku. Letadly naletěli na WTC – World Trade Center, tedy na dvojčata. Obě se později sesula. Dále narazily letadlem do Washingtonského Pentagonu a jedno letadlo se zřítilo u Pittsburghu.

Řekla bych, že máme jedny z posledních fotografií ještě stojících dvojčat.

New York - Twin Towers - Dvojčata

Dovolená v USA byla skvělá, ale Amerika už nikdy nebude stejná jako dřív…

Odkazy

Ubytování v USA (Booking)

Poznávací zájezdy do USA

 

Související články z USA:

Napsat komentář