Postup na letišti v Antalyi v Turecku při odletu do Čr

Jak to chodí při příletu do Turecka jsem již psal, a proto vám v tomto článku popíšu, jaký je postup při odletu do České republiky z letiště v Antalyi.


Letiště Antalya odlety

Poté, co vás autobus vysadí před letištěm, pokračujte dále do haly. Zde je to jak v mraveništi a čeká na vás první kontrola. Budete muset vše vložit na pás a navíc „přihodit“ i velké kufry, protože ty také musí projet rentgenem.

POZOR: Zde nemusíte vyhazovat do koše nápoje, s nimi u této první kontroly projdete ještě bez problémů, i když máte třeba 1,5L lahev vody.

Přijdete do letištní haly, kde je opravdu HODNĚ přepážek a velká cedule s informacemi, kdy jaké letadlo odlétá. Do České republiky letěla skoro současně 3 letadla, dvě do Prahy a jedno do Brna. Proto sledujte pozorně číslo letu a také přepážku, kde vás odbaví.

Letiště Antalya Turecko - odlety

Pokud si budete chtít odskočit, vlevo jsou WC, ale také třeba malá pekárna, kdo by měl hlad, může si něco málo koupit. Více možností ale budete mít v 1.patře.

Po odbavení, kdy se „zbavíte kufrů“, vyjedete po jezdících schodech vpravo do prvního patra, kde vám budou zkontrolovány pasy a poté ještě jednou u celníka na „přepážce“ to samé znovu, následně projdete duty free shopem a tady je poslední kontrola, klasická s odevzdáváním „vody“ a kontroly zavazadel atd.

Odtud přijdete do hodně velkého prostoru plného restaurací a kaváren, který je v kruhovém tvaru a kolem dokola jsou GATE (brány, kudy dojdete k letadlu, resp. kde budete čekat, než vás do letadla vpustí).

Měli jsme gate vedle té do Londýna a zde byla kontrola opravdu důkladná, dokonce i ženy z kabelek musely vysypat všechny věci. Nám naopak nekontrolovali nic a v klidu jsme prošli jak tam, tak i po chvíli zpět, což nebyl problém, všechny brány jsou průchozí, tak pokud je kontrola u jedné, stačí popojít doleva nebo doprava a jít „okolo“.

Při příletu do Turecka nám wi-fi internet chyběl, zde naopak zdarma dostupný je třeba u Starbucks, ale pouze na 1 hodinu. Což relativně stačí.

Internet v Turecku. Kolik stojí mobilní data a volání

V odletové hale jsme čekali hodinu navíc, ale nikdo nám nic neřekl (při odletu z ČR letuška alespoň tuto informaci sdělila, ale až v letadle). Takže asi lepší varianta je opravdu čekat na letišti, než být v letadle o hodinu déle (z Turecka do České republiky se letí skoro 3h).

No nakonec jsme odletěli a pilot tu ztrátu zkrátil, že jsme byli v Praze snad za 2,5h. Dovolená byla prima, hotel jsme vybral dobře, jen ty přesuny letadlem a autobusem jsou lepší kratší, když vyrazíte blíže k Čr (Řecko, Bulharsko, Španělsko).

Turecko dovolená a zájezdy

Napsat komentář