Postup na letišti v Antalyi v Turecku při odletu do Čr


Jak to chodí při příletu do Turecka jsem již psal, a proto vám v tomto článku popíšu, jaký je postup při odletu do České republiky z letiště v Antalyi.

Poté, co vás autobus vysadí před letištěm, pokračujte dále do haly. Zde je to jak v mraveništi a čeká na vás první kontrola. Budete muset vše vložit na pás a navíc „přihodit“ i velké kufry, protože ty také musí projet rentgenem.

POZOR: Zde nemusíte vyhazovat do koše nápoje, s nimi u této první kontroly projdete ještě bez problémů, i když máte třeba 1,5L lahev vody.

Přijdete do letištní haly, kde je opravdu HODNĚ přepážek a velká cedule s informacemi, kdy jaké letadlo odlétá. Do České republiky letěla skoro současně 3 letadla, dvě do Prahy a jedno do Brna. Proto sledujte pozorně číslo letu a také přepážku, kde vás odbaví. Pokud si budete chtít odskočit, vlevo jsou WC, ale také třeba malá pekárna, kdo by měl hlad, může si něco málo koupit. Více možností ale budete mít v 1.patře.

Po odbavení, kdy se „zbavíte kufrů“, vyjedete po jezdících schodech vpravo do prvního patra, kde vám budou zkontrolovány pasy a poté ještě jednou u celníka na „přepážce“ to samé znovu, následně projdete duty free shopem a tady je poslední kontrola, klasická s odevzdáváním „vody“ a kontroly zavazadel atd.

Odtud přijdete do hodně velkého prostoru plného restaurací a kaváren, který je v kruhovém tvaru a kolem dokola jsou GATE (brány, kudy dojdete k letadlu, resp. kde budete čekat, než vás do letadla vpustí).

Měli jsme gate vedle té do Londýna a zde byla kontrola opravdu důkladná, dokonce i ženy z kabelek musely vysypat všechny věci. Nám naopak nekontrolovali nic a v klidu jsme prošli jak tam, tak i po chvíli zpět, což nebyl problém, všechny brány jsou průchozí, tak pokud je kontrola u jedné, stačí popojít doleva nebo doprava a jít „okolo“.

Při příletu do Turecka nám wi-fi internet chyběl, zde naopak zdarma dostupný je třeba u Starbucks, ale pouze na 1 hodinu. Což relativně stačí.

Internet v Turecku. Kolik stojí mobilní data a volání

V odletové hale jsme čekali hodinu navíc, ale nikdo nám nic neřekl (při odletu z ČR letuška alespoň tuto informaci sdělila, ale až v letadle). Takže asi lepší varianta je opravdu čekat na letišti, než být v letadle o hodinu déle (z Turecka do České republiky se letí skoro 3h).

No nakonec jsme odletěli a pilot tu ztrátu zkrátil, že jsme byli v Praze snad za 2,5h. Dovolená byla prima, hotel jsme vybral dobře, jen ty přesuny letadlem a autobusem jsou lepší kratší, když vyrazíte blíže k Čr (Řecko, Bulharsko, Španělsko).

Turecko dovolená a zájezdy

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář