Potamaki Beach Hotel – Řecko Korfu


Potamaki Beach Hotel se nachází v městečku Benitses na ostrově Korfu v Řecku vzdálený 11 km od hlavního města. Byl jeden z prvních hotelů v lokalitě Benitses a přispěl k rozvoji cestovnímu ruchu v této lokalitě. První zmínky jsou z roku 1975, ovšem interiér hotelu je velice moderně zařízený.

Recenze hotelu

Jedná se o tří hvězdičkový hotel hned u hlavní cesty s pláží vzdálenou pouze 50 m od hotelu a hned vedle centra s restauracemi, bary a stánky. Hotel má 4 podlaží a výhled z pokoje můžete mít klasicky na moře, či na majestátní hory za hotelem.

Potamaki Beach Hotel - Řecko Korfu

Z pohledu na moře můžete každé ráno sledovat východ slunce. Hotel disponuje 165 dvoulůžkovými a jednolůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením a venkovním bazénem s přilehlou terasou se slunečníky a lehátky bez poplatku.

Potamaki Beach Hotel - Řecko Korfu 3

V přízemí hotelu se nachází recepce, sociální zařízení a restaurace sloužící pro hosty hotelu na snídaně a večeře, které se konají vždy formou bufetu. Večer je možné posedět v hotelovém baru hned před vstupem do hotelu. Skoro každý večer můžete z baru sledovat zábavní a taneční večery jako například Disco night, Greek night či si poslechnout živou hudbu.

Aktivity v okolí

Asi 4 km od hotelu se nachází zámek Achilleion, který patřil císařovně Alžbětě známé jako Sisi. Byl postaven v 90. letech 19. století. Je zdobený množstvím soch a velkou zahradou, kterými se můžete projít a obdivovat krásu přírody řeckého ostrova Korfu. Ze zámku je veřejnosti přístupné pouze přízemí z celkových dvou podlaží. Po smrti Sisi zámek odkoupil německý císař Vilém II., který sem stejně jako Sisi jezdil převážně odpočívat. Během 1. světové války byl zámek zabaven řeckou vládou a používán jako francouzská nemocnice. Po válce připadl státu.

Potamaki Beach Hotel - Řecko Korfu 2

Samozřejmostí je možnost zaplacení plavby lodí po moři či si pronajmout auto nebo skútr a prozkoumat ostrov. Taktéž není problém dostat se autobusem do hlavního města Kerkyra.