Poznávací zájezd do Říma v Itálii – recenze

Poznávací zájezd do Říma jsem dostala jako dárek, a tak jsem sedla k počítači a začala shánět podrobné údaje. Zájezd pořádala CK RoSlo z Českých Budějovic počátkem března 2017, cesta tam i zpět autobusem v nočních hodinách.


Na tři noci bylo ubytování zajištěno v českém domě Velehradě, převážně využívanému k ubytování právě českých poutníků do Říma.

Recenze – CK RoSlo a poznávací zájezd Řím březen/2017

Program zájezdu se mi zdál velmi zajímavý a velmi důležitá pro mne byla informaci o české průvodkyni, která bude účastníkům po celou dobu zájezdu k dispozici. Co mi ale vadilo, byla má osobní absence orientačního smyslu. České Budějovice neznám, nikdy jsem tam nebyla.

Nakonec jsem z obav svého osobního selhání vyslala do CK dotaz: „Bylo by možné udělat výjimku a podle potřeby mne vyzvednou někde poblíž nádraží ČD?“

Domluvili jsme se. Opravdu mne vyzvednou v tolik a tolik na autobusové zastávce naproti nádraží, mailem jsem dostala i podrobný plánek, na kterém mi zastávka byla vyznačena.

Koloseum Řím Itálie

Nakonec jsme se tam sešly tři. Autobus dorazil téměř na minutu přesně, průvodkyně nás přivítala, usadila, představila se a krátce znovu seznámila s programem zájezdu. Komu se nechtělo spát, mohl na obrazovce v autobusu sledovat film Prázdniny v Římě.

Ani v dalších dnech mne průběh zájezdu nezklamal. Viděli jsme vše, co bylo plánováno, průvodkyně byla vždy k dispozici, měla hluboké znalosti o historii Říma i konkrétních památkách.

zájezdy

K místům prohlídky jsme většinou jeli zájezdovým autobusem, a průvodkyně nás upozorňovala na památky vlevo, vpravo, dokázala mluvit o historii, současnosti, a často nás informovala i o plánované budoucnosti dané pamětihodnosti. Odpověděla téměř na každou naši zvídavou otázku, a pokud přece jen odpověď neznala, upřímně se k nevědomosti okamžitě doznala. Musím ale zase napsat, že nikdo neví všechno, a navíc těch nezodpovězených otázek nebylo moc.

Byla jsem a dosud jsem z celého výletu nadšená. Naprosto splnil a předčil mé očekávání.

Jeho program byl sice hodně náročný, ale dobře zorganizovaný. Zájezdový autobus byl pohodlný, řidič nám byl k dispozici podle potřeby, v hustém římském provozu, cestou tam i domů jezdil naprosto bezpečně a suverénně. CK byla schopna a ochotna vyhovět mému požadavku o individuální změně nástupu do autobusu. Ale nejvíce bych opravdu vyzdvihla kvality paní průvodkyně.

Něco negativního bych jistě taky našla, ale musela bych se hodně snažit, nejspíše by to byly jen takzvané „prkotiny“.

Tuhle cestovní kancelář můžu zájemcům jen doporučit. Za mne palec nahoru.

Zájezd do Říma a Vatikánu rezervujte zde

Čtěte dále: