Poznávací zájezd do Vatikánu autobusem

Před 21 lety jsem jel s Firo tourem nádherný poznávací zájezd, během 11 dnů jsme přes Pisu, Florencii, San Gimignano, Sienu a Řím dojeli na ostrov Capri, náš letošní zájezd je na týden a s jinou CK.


Cesta do Vatikánu

cesta do vatikánu

Vyjíždíme z Prahy v 11 hod. přes Hradec Králové a Pardubice, v pátek odpoledne v ucpaném Brně přistupují poslední účastníci, v 17.30 hod. jsme u české pumpy na hranicích  a večeříme gulášovou polévku. Na odpočívadle stojí prodejce burčáku a vyhlíží kolonu aut v protisměru – Slováci a Češi se vrací na víkend domů, Rakušané jedou na výlet. První rakouské obce jsou také ucpané, malé vinice mají i podél silnice, vidíme řadu větrných elektráren. Projíždíme večerní Vídní, Grazem, kolem Florencie a Benátek, prší a kolem půlnoci bloudíme, po 24 hodinách jízdy zastavujeme na autobusovém nádraží Saxa Rubra v Římě. Je o tři hodiny více, než byl plánovaný čas příjezdu – 8 hod.

TIP: Levné zájezdy do Vatikánu vybírejte na Invia.cz

Jízdenka za 1.50 eura platí 90 min., procházíme turniketem podobným pařížskému, lístek do něj vleze a s vytištěným časem vyskočí, zábrana nás pustí. Po schodech do patra čekáme metro, ale přijede starý a nehezký příměstský vláček, pražské vláčky jsou proti tomuto luxus. Je téměř prázdný a jeden Ital – senior zpívá, možná se vrací z tahu. Po chvíli si k němu přesedá jeden mladý Ital a domlouvá mu, zpěv skončil. Než ujedeme sedm stanic, vlak se naplní a my vystupujeme ve stanici Flaminio. Přestože pokračujeme po stejné lince „A“, musíme opustit stanici a vejít do jiného vstupu, opět procházíme turnikety a vkládáme jízdenku, hezčím vlakem jedeme dvě stanice do Ottaviano San Pietro. Metro má tři linky, první byla otevřena v roce 1955, ale další až v roce 1980, příměstská železnice byla zprovozněna již v 30. letech 20. století. Za pár minut jsme ve frontě před vstupem do Vatikánských muzeí.

Muzea ve Vatikánu

Četli jste všechny díly cestopisu?

1. Poznávací zájezd do Vatikánu autobusem
2. Vatikánská muzea jsou komplex uměleckých sbírek
3. Bazilika sv. Petra v Římě
4. Baia Domizia je městečko nedaleko Neapole
5. Město Pozzuoli a amfiteátr Flavio
6. Solfatara – kráter sopky v Neapoli
7. Pompeje a Herculaneum. Města, která zničila sopka
8. Památky a místa v Římě, která musíte navštívit
9. Toskánsko, Pisa a San Marino

Napsat komentář