Poznávací zájezd Různorodé Švýcarsko


Na výlet do Alp jsem vyrazila jsem v srpnu tohoto roku. Turistický zájezd se jmenoval Různorodé Švýcarsko a byl v nabídce CK Amitours z Prahy, která se na svých stránkách označuje za specialistu na zájezdy právě do Švýcarska, ujišťuje své potenciální klienty o individuálním přístupu ke každému z nich, a jak jim (CK) záleží na jejich spokojenosti.

Různorodé Švýcarsko – poznávací zájezd

Poznávací zájezd Různorodé Švýcarsko

Byla jsem členkou větší skupiny starších lidí, protože tenhle výlet nabídl svým členům jeden Klub seniorů. Zájezd nebyl primárně seniorům určen, ale vedoucí CK dámu, která pro klub zájezd zařizovala, ujistila, že túry všichni v pohodě zvládnou, a k dispozici budou pro věkovou různorodost (zhruba od třiceti do sedmdesáti let) dva čeští průvodci. Program zájezdu byl daný předem, nijak dodatečně neupravovaný. Byly v něm plánovány túry pěšky, lanovkou, autobusem na různá zajímavá místa. Ubytování mělo být zajištěno na horské chatě.

Jako pozitivní bez výhrad zde mohu vyzdvihnout umění řidičů autobusu. Také kuchařky ( polopenze) dělaly, co mohly, a vařily z toho, co se dovezlo z Čech.

První šok bylo samotné ubytování. Žádná horská chata, ale zchátralá ubytovna. Příšerný zápach, umakartové desky na stropě byly prokopané a hrozily z uchycení vypadnout na podlahu. Ta byla pokryta starým prošlapaným linem, které bylo místy připevněno obyčejnými rýsováčky. Dvě kovové dvoupatrové postele jako v kasárnách, jedna skříň. Na stropě světlo s jednou slabou žárovkou. Rozzlobil a rozesmál mne argument jedné z přivolaných dam (původně anonymní, až na můj přímý dotaz odpověděla, že je vedoucí CK), že na funkci ubytování to nemá vliv.

TIP: Do Švýcarska můžete vyrazit i sami autem a ubytování si rezervovat na celosvětově známém webu Booking.

Až po delším slovním souboji jsme nakonec byly (já a kolegyně) ubytovány v pokoji jiném, přijatelném. Že se některé výlety nemohly uskutečnit kvůli nepřízni počasí, nelze nikomu vyčítat. Ale jinak byly výlety velmi špatně zorganizovány, měli jsme velké a zbytečné prostoje. Průvodkyně neprůvodcovala, neznala krajinu, nedokázala přesně informovat o náročnosti tras, a tak se pravidelně stávalo, že jsme místo procházky po perfektně upraveném chodníku zbytečně sjížděli lanovkou a pak zbytečně trávili hodiny v dešti pod hranicí mraků. Protože těm, kdo na ni nedali a zůstali na vrcholcích, svítilo slunce.

Kuchařky vařily dobře, ale k závěru bylo velmi znát, že jim docházejí zásoby. K večeři nebyly dezerty, v obědových balíčcích měl někdo banán, někdo jablko, někdo rajče, evidentně, co zbývalo. Solnička zbyla v jídelně jedna, a to na stole delegátky a řidičů.

Přístup vedoucí CK, delegátky ( + partner), řidičů (manželé, sebou měli děti, dědečka a babičku) ve mě vyvolal dojem, že si chtěli užít dovolenou a my ostatní pouze vyplňovali prázdná sedadla v autobuse. Byli jsme nucené zlo, dovolenou jsme jim platili

Po návratu domů jsem CK Amitours poslala kritický článek. Neodpověděli, ale na kritiku reagovali. Když jsem si nyní chtěla ověřit některá data, zjistila jsem, že původní nabídka je pozměněna, hlavně popis ubytování. Zřejmě se tak chtějí bránit jakékoliv kritice. Ještěže původní nabídku s horskou chatou lze dohledat.

Za mne tuhle cestovku nedoporučuji. Určitě mají i zájezdy perfektní, ale nedokáží kvalitu zajistit u všech. Průvodkyně nebyla pro tenhle typ zájezdu kvalitní, a už vůbec nesplnili slib průvodců dvou. Za mne palec dolů.

Čtěte dále o Švýcarsku