Poznáváme Azory křížem krážem


Azorské ostrovy jsou sopečného původu a proto nečekejte hromady písečných pláži, kde si člověk může na hodiny vyvalit krkovičku a popíjet drinky v plážovém baru. Většina pláži je tu z hrubého tmavého písku nebo rovnou kamenitá a takový lávový kámen je dost ostrá věc.

To ale neznamená, že by se na Azorských ostrovech nedařilo turistice. Naopak. Azory jsou velmi oblíbené místo pro surfaře (kvůli nádherným vlnám Atlantiku), potápěče (kvůli jeho čistotě a lákadlům ukrytých na dně) a nebo požitkářům, kteří opravdu mají na dovolené rádi svůj klid, procházky přírodou a poznávání zajímavostí. Z ostrovů se například dají dělat výlety na pozorování velryb. Užijete si tu i to koupání na několika plážích nebo uměle vytvořených koupalištích. Ale především si tu užijete nekomerční přístup místních obyvatel, jejich vstřícnost a pohostinnost.

Azorské ostrovy - Azory - poznávání

Okružní jízda

Když jsme si našli chvilku času, naložil nás Amaro do tracku a jeli jsme se podívat po ostrově. Ačkoli je Terceira třetí největší ostrov, za tři hodiny jsme se vrátili a to jsme si udělali zastávku na pár zajímavých místech. Na severní části ostrova je vytvořeno právě jedno z umělých koupališť, které je tvořeno všemožnými vodními cestami mezi útesy z lávových kamenu, které vypadají jako labyrint. Najdete zde také místa úplně klidná, která vytváří malé bazénky a vedou do nich schůdky a žebříky pro snadný vstup plavcům všech věkových kategorií. Jelikož oceán má průměrnou teplotu kolem devatenácti stupňů, dá se tu koupat opravdu po celý rok.

Azorské ostrovy - Azory - poznávání 2

Kromě toho zde najdete spoustu rybářů, kteří postávají na útesech s veledlouhými pruty a chytají v divokých vlnách ryby a v labyrintech plavce. Jinak na severní části ostrova toho není moc k vidění. Je to opuštěnější část, kde můžete vidět mnoho opuštěných budov, které poničilo zemětřesení v roce 1980. Většinu aktivit a větších měst najdete na východní straně, kde je současně situované letiště a nebo jižní straně, kde je zároveň největší město ostrova.

Už jste četli?