Poznáváme město Chrudim


Chrudim je druhé největší město v pardubickém kraji, ležící cca 110 km východně od Prahy. Je to důležité historické a kulturní centrum, které bylo založeno v 13. století a má bohatou historii.

Chrudim historie a památky

Archeologické výzkumy dokládají, že prvním národem, který se v chrudimské oblasti usadil byli Keltové. Poté, zhruba v 7.a 8. století našeho letopočtu přišli Slované.

Mezi nejzajímavější památky v tomto okresním městě patří Arciděkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie na Resslově náměstí, renesanční radnice, barokní zámek a několik významných domů – Mydlářovský dům, Rozvodovský dům, Ceregettiho dům, Kmohovský dům, atd. Většina z nich pochází z konce 16.století. Ten, kdo by se rád dozvěděl více, může naštívit informační centrum, které je otevřeno od 1.června do 30. září.

Kdo má rád cykloturistiku, může využít služeb cyklobusu, který jezdí do Železných hor až do konce září.

Kromě toho je město také známé svými slavnými tradicemi, jako je chrudimský masopust a chrudimské poutě. Chrudim má také živou kulturní scénu, s mnoha divadelními představeními, hudebními a výtvarnými akcemi pořádanými během roku. Město je také významným průmyslovým centrem, s mnoha továrnami a podniky zaměřenými na výrobu a zpracování textilu, plastů a dalších materiálů.

Ubytování Chrudim

Město Chrudim fotogalerie

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář