Poznáváme New York – den první


Ráno jsme vstali okolo 7 hodiny  a v 8 hodin vyrazili směr New York. Snídali jsme ty americké blafy. Mufiny a jiné další pečivo, které se tomu našemu nikdy nevyrovnalo.

Hurá do centra NY

V New Yorku jsme opět zaparkovali na parkovišti H a autobusem dojeli na letiště, kde jsme si koupili lístky na autobus do centra (downtown) NY. Cesta trvala asi 30 minut a stála 11 dolarů pro každého (v roce 2001).

New York - Dvojčata - Twin Towers

New York – významné památky a zajímavá místa

Socha Svobody

Dojeli jsme na Penn Station a došli na Manhattan, odkud jsme lodí odplavali na ostrov, kde se tyčí Socha Svobody (Statue of Liberty).

Socha Svobody - New York

Fronty byly děsně dlouhé. Když jsme se dostali dovnitř, zvolili jsme radši cestu po schodech (192), než výtahem, protože tam byla opět další fronta.

Socha Svobody - New York - fronta

Vylezli jsme nahoru a udělali pár fotek. Ale ty fotky z lodi budou nesporně hezčí. Foto NY, Manhattanu a samozřejmě Sochy Svobody.

New York - Manhattan - Dvojčata

Ellis Island

Po vystání fronty na loď (Miss Eliss) nás poté vysadila na Ellis Island, kde bylo muzeum a připomínky prvních přistěhovalců.

Ellis Island - New York

Poté jsme opět vystáli frontu na loď (Miss New York) a konečně po 3-4 hodinách přistáli na pevnině a vypravili se směrem k „dvojčatům“. Dále jsme se dostali do Chinatown a Little Italy, kde bylo přelidněno a přetaxíkováno :)

Empire State Building – mrakodrap

Poslední „památka“ byla Empire State Building. Vystáli jsme obrovskou frontu hladoví a unavení ze sluníčka a výtahem za 1 minutu dojeli do 80 patra ESB a po menší frontě jsme dojeli do konečného 86 patra. Vystoupili a vyhlédli na New York. Výhled byl úžasný. Foťáky jsme nešetřili.

V roce 2001 ještě klasické analogové – žádné digitály nebo dokonce mobily jako dnes.

New York z Empire State Bulding 1

TIP: Jak zamluvit ubytování přes Booking.

New York z Empire State Bulding 2

Metrem v New Yorku

Celý den jsme po NY cestovali metrem, to nebylo ale zrovna ukázkové. Všude nepořádek a neuvěřitelné dusno (přes 40C) a s tím vedrem se pojil i smrad. Hrozné cestování.

Hurá do hotelu

Dojeli jsme na parkoviště H a vyrazili do toho samého hotelu Howard Johnson, kde jsme si po příletu do Ameriky nechali všechna zavazadla.

Byli jsme neuvěřitelně uťapaný a tak jsme se vysprchovali a okamžitě usnuli. A ráno jsme zaspali a vstali až v 10H a začal náš druhý den v N.Y.

Odkazy

Ubytování v NEW YORKU

Poznávací zájezdy do USA