Poznejte kouzlo Bratislavy, hlavního města Slovenska

Bratislava, hlavní město našich bratrů Slováků, je turisty mnohdy opomíjeno. Je to velká škoda, protože má rozhodně co nabídnout.


Dejte ji šanci a pojďte objevovat její krásy.

Jak se do Bratislavy dostat

Město Bratislava je snadno dostupná vlakem i autobusem, a to linkami z Prahy a Brna. Bratislavské hlavní nádraží je od centra města sice vzdálené, pravidelná a spolehlivá MHD ji vám však za přívětivou cenu zkrátí.

Bratislavský hrad

První, co asi každého napadne, když se řekne Bratislava, je hrad. Tvoří jej komplex několika staveb. První z nich na místě stála již v desátém století. Největší dominantou je barokní Královský palác. Turistům jsou zde k dispozici výstavní prostory. Kopec, na kterém je hrad umístěn, zase nabízí pěkný výhled na město.

Hlavní náměstí

Při toulkách městem určitě zabloudíte také na Hlavní náměstí. Rozhodně to bude stát za to – nachází se zde několik nádherných historických budov, jako třeba Aponiho, Místodržitelský či Kutscherfeldův palác. Pořádají se zde mnohé kulturní akce a před Vánoci i Velikonoci také trhy.

Nový most aneb pozor, UFO

Nový most je pravděpodobně v pořadí druhá stavba, kterou si lidi v souvislosti s Bratislavou vybaví hned po proslulém hradě. Most není starý ještě ani sto let, vystavěli ho v 60. letech 20. století. Ačkoliv není architektonicky citlivý k historickému jádru města, stal se z něj typický symbol. Nejedná se totiž jen o obyčejný most – ve výšce 80 m se nad ním nachází vyhlídková plošina a restaurace, která vypadá jako UFO.

TIP: Kam na výlet na západním Slovensku.

Katedrála sv. Martina

Katedrála sv. Martina se vyznačuje výraznou věží. Stavba se skládá z hlavní a dvou postranních lodí. Interiér je zdoben mnoha obrazy a sochami. V podzemí se nacházejí hrobky. Dvě z několika krypt jsou přístupné návštěvníkům.

Kostel sv. Alžběty Uherské

Kostel sv. Alžběty Uherské je vskutku zajímavá budova! Co je na ni zak zvláštního? Pyšní se modrou barvou! Najdete ho ve východní části Starého města. Pochází z počátku 20. století.

Fotogalerie

Ubytování v Bratislavě

Napsat komentář