Pramen Kohútek u Hodonína


Kam se vydat za nádhernou přírodou, tajemstvím a neprošlapat tenisky? Za takové nápady se v těchto časech platí zlatem. Dnešní článek vás zavede do starobylého lesa za studánkou s vodou tak průzračnou, že i v pohádce by si o ní mohli nechat zdát.

K pramenu Kohútek

Cesta začíná na parkovišti u zoologické zahrady Hodonín. Takže promažte pod koleny, nastartujte kočárky, nasedněte na kola. Máme před sebou 5 km dobrodružství.

Na začátku hledejte červenou turistickou značku, ta vás provede kolem zoo, přes dálniční převaděč až po rozcestník Černé blato. Cesta je asfaltová, takže žádný problém by neměl nastat, jen pozor přes silnic.

Po modré

A tady pozor, začněte hledat modrou značku. Po ní se nechte vést srdcem Hodonínské Doubravy, tajemným lesem, který je národní přírodní památkou. Dávejte pozor na cestu, zakopnout můžete o zbloudilý kořen nebo vám zkřížit cestu třeba chráněný roháč obecný.

Po modré už půjdete celou dobu až k cíli. První a poslední místo vhodné k odpočinku je nově zrestaurovaná kaple sv. Jana se zastřešeným posezením.

Až si odpočinete, půjdete Svatojánskou alejí a Širokou alejí, které vás provedou okolo Píseckých rybníků. Okolo nich i v blízkosti mnoha tůněk uvidíte, jakou práci zde odvádějí bobři. A kdo ví, třeba tady i nějakého uvidíte. Jestli tudy půjdete v létě podvečer, na cestu vám bude zpívat profesionální sbor žab.

A už jste skoro v cíli

Cesta se začíná upravovat, a to znamená jediné. Blížíte se k cíli. Jakmile se dostanete na rovnou asfaltovou cestu, vyhlížejte po levé straně malý mostek. A z něj už je na dohled pramen a studánka Kohútek. Sílu vám pomůže nabrat skvělá přírodní voda. A nemusíte se bát, její nezávadnost je co čtvrt roku testovaná. Odpočinete se na lavičkách, děti si pohrají na malém hřišti a společně si můžete přečíst vzdělávací tabule.

Kam dál

Máte v nohách 5 km a třeba si říkáte, že zvládnete víc. Možností je několik. Podívejte se na nedaleký rozcestník a zjistíte, že modrá vás dovede až do Starého Poddvorova. Tam můžete ještě navštívit větrný mlýn a autobus vás pak odveze zpět do Hodonína.

Pokud jste si už řekli, že pochodu stačilo, tak se vrátíte po mostku zpátky na asfaltovou cestu. Po ní za chvíli dojdete k autobusové zastávce Hodonín Zbrod.

A samozřejmě si načepovanou vodu můžete odnést zpět stejnou cestou a za odměnu se třeba stavit do zoo.

Fotogalerie

Doporučujeme: