Prátr ve Vídni je zábavní park


Z Karlova náměstí jedeme linkou U1 přes kanál Dunaje do největšího zeleného parku ve Vídni, i přes suché léto je trávník opravdu zelený, vstup je zdarma, platí se jen za atrakce.

Prater Vídeň – zábavní park

Prater Vídeň - horska dráha

Začínáme u dlouhé skluzavky, houpačce s pneumatikami a zajímavé kruhové nakloněné rovině. Vyhlížíme 65 m vysoké ruské koloRiesenrad, ale vidíme jen dva sloupy 117 m vysoké a zavřené jídelny vedle silnice, je prosinec.

Riesenrad - Prater Vídeň

Nejvyšší bod - Prater Vídeň

Na jednom sloupu je řetízkový kolotoč, který se ve výšce 95 m otáčí rychlostí 60 km/hod. a pomalu klesá dolů, na druhém je výtah, který rychle vyjede „do nebes“ a pomalu klesá dolu.

Praterturm - Prater Vídeň

Děti 10 – 14 let musí měřit min. 130 cm a musí jet v doprovodu dospělého.

Pokladna - Prater Vídeň

Proti domu hrůzy je Mamba, zvedání vzhůru a otáčení kabinky doprovází výkřiky děvčat, stejně jako na řetízkovém kolotoči.

Mamba - Prater Vídeň

A již jsme u ruského kola, které bylo postaveno ještě za císaře Františka Josefa I. v roce 1897, je v provozu po celý rok.

Horská dráha v sousedství nás láká a vyzkoušíme ji.

Ceník – vstupné Prater Wien

Pokud se chystáte na adrenalinový zážitek v Prátru, ale chcete ušetřit, doporučujeme využit Pratercard. Pomocí této karty získáte poměrně velké množství výhod a slev na vstup na některé z atrakcí.

Ceník vstupné - Prater Vídeň

Další foto z Prátru

Dům hrůzy - Práter Vídeň

Historické postavy - Prater Vídeň

TIP: Pěkný zábavní park je i v Německu a jmenuje se Freizeitpark Plohn.

Historické postavy 2 - Prater Vídeň

Restaurace – kde se najíst

Je poledne a čas oběda, restaurace u ruského kola je plná, stát u stánků adventního trhu se nám nechce, tak přecházíme přes silnici k řecké restauraci a zděsíme se – uvnitř se kouří ! Absolutní zákaz kouření měl platit od 1.5.2018, ale po volbách v roce 2017, kdy v předčasných parlamentních volbách uspěla strana svobodných, byl ponechán stav oddělených kuřáckých a nekuřáckých prostor v restauracích.

V sousedství je Green Asia restaurant s buffetem za 10 euro/osoba na 2,5 hodiny, kuřáci jsou uzavření v malé části prostoru za sklem.

Green Asia restaurant - Prater Vídeň

Nabíráme si první talíře, objednáváme si nápoje a začínáme hodovat – krevety, jedlé mořské řasy, sépiové kroužky, různé druhy ryb, ale i kuřecí a vepřové maso, vařené nebo pečené, asijská zelenina, olivy, sushi s lososem apod., přílohou je rýže, brambory, nudle a na závěr si dáme sladkou tečku – minizákusky, pudingy a ovoce. Naše hodování končí za 70 min.

Green Asia restaurant Vídeň

Přecházíme do stanice Praterstern na linku U1.

Linka U1 - Vídeň Rakousko

Booking Vídeň

Související:

Napsat komentář