Pravěká osada z doby železné v Zoo Plzeň


Plzeňská ZOO patří mezi ty nejkrásnější v České republice, což je dáno zejména tím, že se neustále rozvíjí a buduje stále nové a nové pavilony a další zajímavé atrakce. A právě jedna z nich je předmětem tohoto tipu na výlet.

Jedná se o osadu z doby pravěké, a to konkrétně z pozdní doby železné, která se nachází v samotném srdci plzeňské zoologické zahrady.

Archeoskanzen Plzeň

Archeoskanzeny patří mezi velice oblíbené turistické cíle, jelikož jsou to místa, kde historie doslova „ožívá“. Rekonstruuje se zde život pravěkých lidí a je tak možno nahlédnout, jak naši předci skutečně žili. Pakliže ideálně načasujete výlet do plzeňského archeoskanzenu v jednom z osmi termínů v roce, kdy se konají v rámci projektu Dny pravěkých technologií zážitkové workshopy, budete si moci vyzkoušet tradiční řemesla a činnosti jako jsou rozdělávání ohně, výroba keramiky, mletí obilí a mnoho dalšího. Případně si můžete vyzkoušet práci archeologů.

Pravěká osada - Zoo Plzeň

Pravěká osada

Pravěká osada je velice oblíbeným místem pro rodiny s dětmi, jelikož jsou v těsném okolí a hlavně v rámci expozice připraveny různé úkoly a kvízy pro mladší návštěvníky. Avšak nejen pro ně, díky informačním tabulím si na své přijde stejně tak každý zájemce o historii. Celé místo pak obklopuje velice zajímavá naučná stezka.

Pravěká osada - Zoo Plzeň 2

V rámci archeoskanzenu se také nacházejí lavičky a stoly, tudíž se hodí jakožto skvělé místo pro odpočinek, kde si můžete rovněž užít svačinu. Hned vedle si pak můžete prohlédnout třeba výběh s vlky.

Pravěká osada - Zoo Plzeň 3

Výlet můžete samozřejmě spojit s procházkou po plzeňské zoologické a botanické zahradě, případně se podívat na modely dinosaurů v přilehlém Dinoparku. Pakliže hledáte tip na hezký výlet, kde se vaše děti vyblbnou a zároveň se něco zajímavého dozví, a vy si odpočinete v zajímavém prostředí, archeoskanzen v rámci plzeňské ZOO by pro vás mohl být ideální volbou.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář